Ilona
2009-05-25
Добрый день! Моему сыну 9 лет. У него неправильная постановка стопы при ходьбе ( носки в разные стороны). Можно ли как-то это исправить? Спасибо
Atbilde:
2009-05-26
Вашему ребёнку нужно обследовать позвоночник, тазовые кости и крестец,а также суставы ног.Возможно виноват разный мышечный тонус ног.Нужно видеть ребёнка.С уважением,физиотерапевт Вадим Пухарт.
Eva
2009-05-23
Labdien!Grūtn 8.mēnesī iekļuvu avārijā un guvu Th3,4,5 un 6 mugurkaula skriemeļu kompresijas lūzumu.Tika parakstīts gultas režīms 5 nedēļas un CT pēc 3mēnešiem. Otrdien iešu uz CT. Gribēju uzzināt pie kā tālāk griezties? Protams,ir sūdzības par nepatīkamām izjūtām lāpstiņu rajonā,ir bijušas arī migrēnas lēkmes... Pie tam man bija ķeizargrieziens ar spinālo anestēziju un anesteziologs arī izteica aizdomas uz senu astes kaula lūzumu (anestēzija nekādi neiedarbojās uz vienu ķermeņa pusi)... Paldies!
Atbilde:
2009-05-24
Domāju, būtu lietderīgi Jūs izmeklēt osteopātiski,t.i., krusta un galvas kaulu, skriemeļu savstarpējo kustīgumu, muskuļu tonusu, iekšējo orgānu un apvalku mobilitāti utt. Visas šīs sistēmas varēja ciest autoavārijā (pātagas cirtiena trauma).
Inta
2009-05-19
Pirms kāda laiciņa saskāros ar problēmu, kad nedēļu no vietas ārkārtīgi sāpēja galva. Darba specifika ir 8 stundas pie datora, vecums 21. gads. Pēc ārstu pārbaudes nekas sevišķs netika atklāts, bet rentgenā parādījās, ka ir nedaudz izvirzījies (baidos samelot) 6. mugurkaula skriemelis. Sēžot pie galda mēģinu to vietu pavingrināt, bet baidos, ka ar to nepietiek, jo vēl ar vien šis skriemelis ik pa laikam ar roku jūtami izbīdās. Vai ar šādiem vingrinājumiem pietiek vai arī steidzami jāķeras pie fizioterapijas? Paldies!
Atbilde:
2009-05-19
Ja esat pareizi sakārtojusi darba vidi un pildat pareizi vingrojumus, bet sāpes nepāriet, tad labāk konsultēties ar fizioterapeitu. Iespējams, ir nepieciešama mugurkaula korekcija, noteiktu muskuļu atbrīvošana.Pirms tam arFizioterapeits ar speciāliem testiem izmeklēs mugurkaulu, muskuļus, saites, lai atrastu galvassāpju īsto cēloni, tam nav jābūt obligāti kakla daļā. Sāpes var izsaukt sasprindzināti muskuļi,krūšu kurvja augšējās atveres kauli, plaušu kupola saites, galvas šuvju, membrānu traucēta mobilitāte. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Jana
2009-05-11
Labvakar. Vēlējos pajautāt par Šlatera slimību. Manam dēlam (17) tā tika konstatēta jau pirms trim gadiem, tomēr celis vēl jo projām spēcīgi sāp. Ģimenes ārste uzrakstīja atbrīvojumu no sporta stundām, bet skolotāja apgalvo, ka obligāti ir jāsporto. Dēl ir izmisumā, jau domājot par tām sāpēm, kuras nāksies ciest. Pati nezinu ko īsti darīt, jo no vienas puses vēlos lai viņš fiziski tomēr attīstās, bet baidos uzspiest sportu. Paldies par iespēju vaicāt.
Atbilde:
2009-05-12
Ja ir stipras sāpes, tad fiziskas aktivitātes nebūtu vēlamas, jo tas traucē skrimšļa pārkaulošanās procesam. Līdzko parādās sāpes celī ir jāuzsāk terapija,tā, galvenokārt, ietver osteopātiskas metodes, t.i., ne tikai apakšstilba pauguriņa intraossālu atbrīvošanu, bet arī iegurņa, mugurkaula,zemāk un augstāk esošo locītavu korekciju, mobilizāciju. Tikai tad varēs panākt vēlamo efektu.
Vija
2009-05-09
Labdien.Manam delinam ir 2gadi un 9menesi,rudeni vinam saka sapet veders,neko neatradam,pec tam saka sapet pirkstu gali,vel pec menesa pie fiziskas slodzes paradijas klepus(plausas tiras),pec dazam nedelam pa nakti saka sapet ari kaju pirksti.Februari konstatejam ka sak deformeties mugura.Kirugs konstateja skoliozi smaga stavokli.Ko jus iesakiet mums darit?Kadu arsniecibu vispirms iesakt?
Atbilde:
2009-05-09
Labdien, Vija! Grūti kaut ko ieteikt, ja bērns nav izmeklēts. Ir jānoskaidro vai bērna kustību - balsta aparāts, iekšējo orgānu, kranio - sakrālā un nervu sistēma ir adaptēta. To var noskaidrot izmeklējot osteopātiski. Jūs varat pierakstīties uz vienu konsultāciju, tad varētu arī izdomāt kā palīdzēt Jūsu bērniņam.
Ināra
2009-05-08
labdien, mani māc nemiers par manas meitiņas galvaskausa formu, jo ir diezgan stipri nogulēta viena pusīte. Gimenes ārste saka ka viss būs labi, bet mums jau rit 8. mēnesis un nekas nav labāk kaut gan guldu meitiņu vairāk uz nenogulētās pusītes.Vai Jūs u spēkos ir kaut kā mums palīdzēt?
Atbilde:
2009-05-09
Labdien,Ināra. Jūsu gadījumā var palīdzēt osteopātiskās kraniālās tehnikas, kas uzlabo galvas kaulu šuvju, membrānu kustīgumu un kaulu plastiskumu.Ir jāredz bērns, lai noteiktu kurš no augšminētajiem faktoriem ir noteicošais.Ar cieņu, fizoterapeits Vadims.
Ego
2009-05-07
Labdien, man pēc antibiotiku lietošanas sākās visādas problēmas,roku un kāju tirpšana, reiboņi, nemiers- neirologs uzstādīja diagnozi- veģetatīvā disfunkcija. Bet man paralēli šīm problēmam ir izteikti savilkti muskuļi( kaklā kamola sajūta), un arī liekas, ka kauli izbīdījušies. Vai šie simptomi var būt no VD, vai arī tā ir kāda cita problēma un man jāapmeklē fizioterapeits ? ģimenes ārste saka, ka tās ir tikai manas iedomas, bet es pazīstu savu ķermeni un redzu izmaiņas.
Atbilde:
2009-05-09
Daudzi no šiem simptomiem var norādīt arī uz veģetatīvo distoniju. Veģetatīvā distonija ir simpātiskās un parasimpātiskās nervu sistēmas darbības asinhronismu. Mugurkaula (simpātiskā nervu sist.) un krusta kaula, galvas kaulu (parasimpātiskā nervu sist.), līdzsvarošana varētu mazināt Jūsu minētās sūdzības.