elvis
2009-11-22
labdien! man ir tas saucamais osguda-šlātera slimiba.Spēlēju basketbolu.man ir 15 gadi.lūdzu pasakiet kā es varu samazināt sāpes zem ceļa???Daudziem manu gadu jauniešiem tā ir,vai sāpes ar laiku pāries???Man sāp 7 mēneši,no kuriem 4 nesportoju.ko jūs ieteiktu?Paldies
Atbilde:
2009-11-23
Labdien, Elvi! Osguta Šlātera slimība visbiežāk sastopama sportiski aktīviem pusaudžiem. Slidošana, futbols, skriešana, basketbols, pastiprināti noslogo kāju muskuļus, kā rezultātā notiek šo muskuļu piestiprināšanās vietas - apakšstilba pauguriņa atslāņošanās.Tāpēc akūtā periodā ar sportu nevajadzētu nodarboties, ir vēlamas mērenas sportiskas slodzes,t.i., nepiedalīties vairākās sacensībās pēc kārtas, bet dot atpūtu kāju muskuļiem. Ir jākonsultējas ar fizioterapeitu, lai tas pārbauda iegurņa simetriju. Asimetrisks iegurnīs attālina augšstilba muskuļu piestiprināšanās vietas, kā rezultātā var parādīties sāpes apakšstilba pauguriņā. Ar laiku pauguriņš pārkaulojas un nerada vairs nekādas problēmas.
lilita
2009-11-19
Labvakar.Sakiet lūdzu kur var nop[irkt Kuzņecova adatu paklājiņu - iplikatoru mugurai.Jau sen meklēju.Nevaru atrast.pALDIES.
Atbilde:
2009-11-21
Iplikatoru var iegādāties jebkurā Rīgas aptiekā.
andris
2009-11-16
LABDIEN. GRIBĒJU JUMS PAJAUTĀT ...MAN IR 37 GADI, UN MAN IR IZTEIKTA KRŪŠU DEFORMĀCIJA, VISTAS KRŪTIS, NU LIEKI TEIKT ,KA VISU MŪŽU ESMU AR TO MOCĪJIES..BŪŠU BEZGALA PATEICĪGS, JA ATBILDĒSIET UZ MANU JAUTĀJUMU, VAI IR IESPĒJAMS MANĀ VECUMĀ TO KAUT KĀ SAMAZINĀT, UN CIK TAS VARĒTU MAKSĀT...JAU IEPRIEKŠ PATEICOS
Atbilde:
2009-11-16
Jūsu vecumā samazināt deformāciju neizdosies, bet varēs uzlabot krūšu kaula, ribu kustīgumu. Līdz ar to uzlabosies krūšu kurvī esošo orgānu (plaušu, sirds) funksija.
Dace
2009-11-01
Labdien! Manam bērniņam ir 4 mēneši. Jau no paša sākuma viņš negribēja gulēt uz sānina, kad noliku, grozījās kamēr ieņēma vēlamo stāvokli- gulēt uz muguras! Žurnālā Mans mazais bija raktīts, ja bērns negrib gulēt uz sāniem, nav jāspiež! Lai guļ uz muguras! Rezultātā bērniņam ir nogulēta galviņa. Jau mēnesi cenšos visādi, lai galviņa būtu uz otru pusi un izveidotos atpakaļ, bet liekas, ka labāk nepaliek. Esmu nobijusies! Vai varu giezties pie Jums? Un cik šāda vizīte maksās?
Atbilde:
2009-11-01
Labdien, Dace! Šādā vecumā bērniņam var palīdzēt, jo galvas kauli vēl ir pietiekami mīksti. Procedūra bērnam nav sāpīga, parasti ilgst 40-50 min,1- 2 reizes mēnesī, procedūru skaits atkarībā no deformācijas pakāpes un cik agrīni uzsāk strādāt. Vizītes maksa 20 Ls. Ar cieņu, Vadims Puharts.
Dace
2009-10-27
Labdien!Magnētiskās rezonanses izmeklējmos man atklāja C5-C6 līmenī dorsāla diska trūce gan centrāl,gan vairāk pa keisi ar ietekmi uz nerva saknīti,komprimētas muguras smadzenes.Muguras smadzenes bez izmaiņām izmeklētajā līmenī. Vai man var palīdzēt tikai operatīva iejaukšanās?Izejot rehabilirehabilitāijas kursu varētu būt kāds uzlabojums,bet vai ar to es izbēgšu no operācijas? P.s.vai ir nepieciešama medikamentoza ārstēšana?Paldies.
Atbilde:
2009-11-01
Labdien, Dace! Par medikamentozo terapiju Jums ir jākonsultējas ar savu ārstējošo ārstu. Runājot par rehabilitācijas kursa efektivitāti, tad grūti kaut ko spriest, ja neesat manuāli izmeklēta. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Artūrs
2009-10-17
Sveiki! Problēma ir tāda, jau labu laiku samērā bieži nodarbojos ar sportu - eju uz trenažieru zāli, bet pēdējā laikā pie atsevišķu vingrinājumu izpildes man parādās plecu sāpes (pleci nosacīti "krakšķ" un reti, bet nedaudz sāp). Ko jūs ieteiktu man darīt? Paldies.
Atbilde:
2009-10-18
Labdien, Artūr!Iespējams problēma ir plecu joslas locītavās:krūšu kaula - atslēgas kaula locītavā vai arī atslēgas kaula - lāpstiņas savienojumā, atslēgas kaula - lāpstiņas izauguma saišu saīsinājums utt. To var pateikt ar speciāliem testiem, šo struktūru bobilizēšanai izmanto speciālas tehnikas.
laila
2009-10-09
Labdien. Pusaudzim ir noteikta skolioze. Nu jau ilgāku laiku sūdzas par sāpēm astes kaula apvidū, it sevišķi pēc ilgākas sēdēšanas. Ko Jūs ieteiktu darīt, vai tas ir skoliozes ietekmē? Paldies par atbildi.
Atbilde:
2009-10-12
Labdien, Laila! Sāpes asteskaulā var izraisīt tā fiksācija uz priekšu vai sāniem, kas parasti rodās pēc kritiena, sāpes var izraisīt mugurkaula apvalku sasprindzinājums. Ir jāredz bērns, lai varētu spriest par sāpju cēloni. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts.