Ineta
2010-05-11
Labvakar! Ja bērns 3 gadu vecumā skrien vairāk uz pirkstgaliem, tam ir jāpievērš liela uzmanība? Kādus vingrinājumus ieteiktu? Paldies!
Atbilde:
2010-05-16
Bērnam, kurš skrien uz pirkstgaliem vingrojumi nepalīdzēs. Visbiežāk tas ir saistīts ar paaugstinātu muskuļu tonusu. To var izsaukt galvas un muguras smadzeņu apvalku fiksācija, samazināts krusta un pakauša kaula kustīgums, mugurkaula skriemeļu bloks, savērpti iegurņa kauli utt. Lai panāktu stabilu efektu ir jākoriģē augšminētās struktūras. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts.
Ingūna
2010-05-04
Labdien, Man ir 30 gadi, 1,6m, ~60kg. Viens pēc otra (ar 1,5 gada starpību) piedzima bērni, protams sanāk tos cilāt un rokām ir dzīvē nepieredzēta slodze. Pirms dažiem mēnešiem sāka parādīties pastiprināts nogurums rokās, šobrīd ļoti sāp labās rokas locītava - grūti pacelt pat nosacīti vieglus priekšmetus, atspiesties pret roku šķiet neiespējami. Vai varat kaut ko ieteikt locītavas stiprināšanai? Vai pastāv draudi iedzīvoties kādās locītavu kaitēs un ja jā - kā to novērst?
Atbilde:
2010-05-04
Labdien, Ingūna! Ja locītavā nav iekaisuma pazīmes (tūska, apsārtums), tad jādomā par kakla skriemeļu vai pirmās ribas fiksāciju, kala muskuļu sasprindzinājumu, kas var izsaukt nervu kopresiju kā rezultātā rodās rokas muskuļu vājums. Sāpes plaukstas locītavā var izsaukt problēmas pleca, elkoņa locītavās. Ir jāpārbauda plaukstas locītavas savienojumus, kustību ierobežojums starp kauliņiem var radīt grūtības atspiesties uz plauksta. Lai to noskaidrotu, būtu vēlams atnākt uz vizīti, jo neredzot locītavu ir grūti dot jebkādus padomus. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Monta
2010-04-25
Man ir 22.gadi un nesen ievēoju ka man ir o veida kājas? vai šādā vecumā kaut kas ir vēl labojams?
Atbilde:
2010-05-01
Šajā vecumā nevarēs iztaisnot kājas.
Денис
2010-04-12
Хотел бы узнать стоимость вашего приема? С уважением, Денис
Atbilde:
2010-04-12
Остеопатическое обследование, лечение 20 Ls.
Agnese
2010-04-07
Labdien! Man ir 33 gadi. Pirms mēneša TOS man tika veikta labās gūžas endoprotezēšanas operācija. Katru dienu vingroju, staigāju, taču jūtu nepatīkamas sajūtas operētajā kājā. Ka lai zinu, vai vingrojumus izpildu pareizi? Vai Jūs variet palīdzēt šajā jautājumā? Un vēl viens jautājums - tāda pat operācija draud arī otrai gūžai - varbūt ir iespējams kaut ko mainīt, lai no tās izvairītos? Paldies!
Atbilde:
2010-04-10
Labdien Agnese! Jūsu gadījumā ir svarīgi novērtēt iegurņa kaulu stāvokli, jo ļoti bieži sāpes kājās var izraisīt zarnu kaula rotācija vai arī krusta kaula torsija. Lai efekts būtu noturīgs, asimetriskam iegurnim ir jāatrod cēloņi. Cēloņi var būt visdažādākie: asimetrisks muskuļu tonuss, jostas vai krūšu skriemeļu fiksācijas, rētaudi pēc ginekoloģiskām operācijām, apendektomijas, dzemdes saišu saīsinājums, dažāds kāju garums utt. Protams, liela nozīme ir arī pareizai vingrojumu izpildei. Parasti , lai izlīdzinātu iegurņa asimetriju pietiek ar 1-2 procedūrām.
Kristaps
2010-04-05
Labdien. Man ir tāda lieta, kā mugurkaula skriemeļa deformācija (man 21g). Precīzāk Th 8. korpusa ventrāli ķīļveidīgi deformēts. Šī trauma atklājās tik pirms dažiem mēnešiem, kad sāka sāpēt kreisajā krūts rajonā, pēc tam kreisā roka sāpēja nedaudz ar tirpa, tad vēl kakla un sprandas muskuļi bija savilkti un sāpēja. Tagad mokošās sāpes ir pārgājušas. Bet tagad reizēm ir gan asas, gan velkošas sāpes rokā, kreisajā krūšu daļā, gan mugurā, gan kakla muskuļos. Tas viss ir iespējams no tās traumas ? Un tagad vēl reizēm ir viegli galvas reiboņi, jo it kā kakla muskuļi ir savilkti un traucē asinsriti, tā var būt? Kādu orgānu darbības vēl varētu tikt traucētas šādā gadījumā ? Šīs sāpes parādās arī mierīgi sēžot, vai guļot, tas ir iespējams? Apmeklēju arī fizioterapeitu.
Atbilde:
2010-04-10
Augšminētās sūdzības var būt traumas sekas, kā rezultātā saspringst galvas un muguras smadzeņu apvalki, fiksējas pirmais kakla skriemelis, samazinās perikarda, aknu saišu un nieres mobilitāte. To visu var koriģēt ar osteopātiskām metodēm.
Laura
2010-03-30
Labdien! Manai 7 mēnešus vecajai meitiņai ir vāja plecu josla un rokas, kājām nav atspēriena, muskuļu vājums. Pēc neirologa nosūtījuma esam veikušas masāžas kursu, nedaudz palīdzēja. Vai šādā gadījumā bērna attīstībai varētu palīdzēt osteopātija? Meitiņa ir tūpļa guļas bērns, dzimis ar ķeizargriezienu.
Atbilde:
2010-03-30
Labdien, Laura! Domāju, ka osteopātija varētu palīdzēt. Pirmajā vizītē, izmeklējot galvas kaulu, krusta kaula un mugurkaula kustīgumu, varēs noteikt iespējamo problēmu, kas rada muskuļu tonusa izmaiņas. Vieglos gadījumos, parasti pietiek ar 2-4 vizītēm.Ar cieņu, Vadims!