Janis
2010-06-04
Gribēju pajautāt vai zēnam 16.gadu vecumā vēl ir iespējams labot X kājas?
Atbilde:
2010-06-07
Šajā vecumā nevar vairs labot x kāju kaulu deformāciju.
Vita
2010-05-18
Puisītis - 7. mēn vecs. Ir galvas un sejas asimetrija. Vai var ko darīt, lai to novērstu. Ārsti turpina teikt, ka līdz gadam viss izveidoesies kā nākas, bet asimetrija joprojām ir redzama - viena actiņa augstāk otra nedaudz zemāk. Paldies.
Atbilde:
2010-05-20
Labdien, Vita!Ar zīdaņa galvu ir vēlams sākt strādāt pēc iespējas agrīni, jo pēc 1 gada vecuma daudzu kaulu savienojumi pārkaulojas un vairs nav tik kustīgi. Lidz gada vecumam ir iespējams izmainīt galvas formu un uzlabot to savstarpējo kustīgumu.
Miks
2010-05-18
Sveiki, aktīvi nodarbojos ar boksu un svarcelšanu ,bet Janvārī sāka sāpēt mugura, starp lāpstiņām. Gāju pie ģimines ārsta, kas nosūtīja uz rengenta, kura ātbildē ir rakstīts - ''VTH4 līdz VL4 neliela lēzena skolioze pa labi''. Ģimenes ārsts pateica ka nekas nav un var visu darīt kā līdz šim. Pagāja laiks sāpes pargāja ,atsāku trenēties. Rezulātā Martā mēnesī boksa treniņā sāka ļoti sāpēt mugura starp lāpstiņām, un visa kreisā roka- knapi varēju aiziet no traniņā mājās. Atkal gāju pie ģimenes ārsta, kas paņēma Janvārī veikto rengentu un pateica ka tur nekā nav un ka sāpes drošvien ir manas iedomas. šobrīd kopš marta neesmu neko darījis, ar cerību ka sāpes pazudīs,bet sāp vēl aiz vien. - ikdienā sāpes jūtamas aiz labās lāpstiņas. Kādas ir iespējamās diagnozes? - un pie kāda ārsta man griezties lai uzzinātu kas par problēmu, jo šobrīd man ir bail kaut ko darīt,sportot.
Atbilde:
2010-05-18
Labdien, visticamāk boksa treniņa laikā riba tika "iedauzīta" aizmugurējā pozīcijā. Šo problēmu rentgens neparāda, to var noteikt tikai manuāli izmeklējot ribas - skriemeļa savienojumu. Var būt arī starpskriemeļu locītavu fiksācija. Šīs lietas ir manuāli koriģējamas, parasti pietiek 1-2 procedūrām. Varat atnākt uz konsultāciju. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Inga
2010-05-17
Paldies par atbildi. Dzīvoju Liepājā un gribu jautāt pie Pie kāda speciālista man būtu jādodas(Liepājā),kas varētu palīdzēt noteikt sāpju cēloni, un sniegt palīdzību? Kādi priekšnosacījumi būtu šobrīd jāievēro, lai atvieglotu iešanu ? Varbūt ir kāds vingrojumu komplekss, ko varu vingrot? Kā vēl varu sev palīdzēt? Vai Jūs Liepājā nesniedzat konsultācijas?
Atbilde:
2010-05-18
Lai atvieglotu iešanu, no rītiem pirms sākat staigāt, nepieciešams izkustināt pilnā amplitudā pēdas:saliekt, atliekt, izapļot (apmēram 3-5 min). Var izmantot eža bumbiņu sāpīgās vietas masāžai. Apsēžaties, noliekat bumbiņu uz grīdas, uzliekat pēdu un ripinat to, līdz āda paliek sārta.Tautas līdzeklis:saberž kastani (bez čaumalas) uzlej spirtu (2-3 dienas notur), kastaņa putriņu izsmērē uz sāpošās pēdas daļas, atstāj uz nakti.Ikdienā jāizvairās ilgstoši stāvēt ar pārnestu svaru uz priekšu.Lai efekts būtu noturīgs un problēma neatgrieztos, ir jāgriežās pie osteopāta vai fizioterapeita, kas pārzin manuālo terapiju, lai koriģētu iegurni un kājas locītavas.
Saiva
2010-05-17
Labvakar! Mana ome(80.gadi), ziemā krita, salauza kr.augšstilba kaulu (zem ceļa), bija operācija. Pēc gipša noņemšanas sāka fizioterapiju. Pagājuši 2.mēn, bet līdz galam nevar saliekt ceļa locītavu, sāpes zem ceļa bļodiņas vidū, arī dažreiz kājas kreisajā malā. Ejot kāja izskatās kā x veidā, nav pareiza, vai tā tāda paliks? Kāpēc sāp un neizdodas saliekt celi? Ko vēl var darīt? Paldies!
Atbilde:
2010-05-17
Labvakar! Jūsu omei nepieciešams atnākt uz konsultāciju klātienē, tikai izmeklējot ir iespējams ieteikt tālāku ārstēšanu, jo problēma var būt ne tikai celī, bet arī augstāk vai zemāk esošajās struktūrās. Ar cieņu, Vadims.
Inga
2010-05-16
Labdien ! Kopš marta mēneša labās kājas papēža apakšējā daļā ejot izjūtu nepatīkamas sāpes. Visgrūtāk ir uzsākt iešanu no rītiem.Ikdienā valkāju apavus bez papēža.(vai tas ietekmē) Kā rīkoties, ko darīt, lai izvairītos no šādām sāpēm ? ceru saņemt atbildi.
Atbilde:
2010-05-16
Labdien, Inga! Sāpes papēdī Jūsu gadījumā var izsaukt plantārās fascijas iekaisums. To izsauc nepareiza darba poza, asimetrisks iegurnis, kurš rada asimetrisku muskuļu tonusu, pēdas locītavu fiksācija. Kad ir novērsti augšminētie kustību balsta aparāta traucējumi var sākt plantārās fascijas, kājas muskuļu stiepšanu. Lai ārstēšana būtu efektīva ir jāatrod sāpju cēlonis, pretējā gadījumā procesam progresējot var izveidoties papēža piesis.
Kristīne
2010-05-14
Labdien! Meitai ir 4 gadi, esam novērojuši, ka viņa ļoti daudz staigā uz pirkstgaliem un vēl izskatās, ka veidojas x kājas. Kā mums labāk rīkoties?
Atbilde:
2010-05-16
Staigāšanu uz pirkstgaliem var izsaukt paaugstināts muskuļu tonuss, 4 gadu vecumā x kājas var būt fizioloģiska norma. Jūsu gadījumā bērnam būtu vēlama mugurkaula un iegurņa pārbaude.