Sandra
2010-07-11
Labdien! Mazulim ir 2 nedēļas, tieši apakšstilbu kauli ir par daudz ieliekti (O veidā), bet pēdiņas ir pareizi. Vai ir iespējas to labot jau agrīni un kas būtu jādara (kāju saitēšana, vingrojumi, vai kas cits)?
Atbilde:
2010-07-12
Labdien, Sanndra!Šādā vecumā izliekti apakšstilbi var būt arī fizioloģiska norma. Lai būtu pavisam droši, labāk atnākt uz vizīti. Bieži apakšstilba kauli ir sasprindzināti, tad ir vēlams tos atbrīvot, lai nākotnē, kad bērniņš sāks staigāt, izvairītos no gaitas problēmām.
viva
2010-07-09
Labdien! Man jau ilgāku laiku sāp vienas kājas papēdis,sevišķi lielas sāpes ir staigājot bieži sāp arī miera stāvoklī tāda kā laušana jūtama ,tai pat laikā sāp arī pašā pēdas priekšpusē tai pat vienai kājai un pie mazā pirkstiņa veidojas tāds sāpīgs izaugums,kā atklāt cēloni ,kā ārstēt,vai ir iespēja izārstēt un vai var būt cēlonis vainojams mugurā,jo sāp viena kāja.Paldies jau iepriekš.
Atbilde:
2010-07-12
Jums ir taisnība, šādos gadījumos cēlonis visbiežāk ir meklējams augstāk,t.i.,ceļa vai gūžas locītavās, to var izsaukt iegurņa asimetrija, kas rada muskuļu tonusa izmaiņas, ieksējo orgānu samazināta mobilitāte.Atrast cēloni sāpēm pēdā var izmeklējot augšminētās struktūras ar speciāliem testiem.
Aija
2010-07-06
Labdien! Man ir 37 gadi. Man nesen konstatēja mugurkaula S veida skoliozi, spondiloze, spondilartroze ar skeleta un reflektoru sāpju sindromu, kreisās gūžas locītavas artroze. Man ieteica ārstēties ar vingrojumiem un masāžām, bet lieta tāda ka gada laikā man ir bijušas 3 vēdera dobuma operācijas pēc kurām ir arī komplikācijas. Sakiet lūdzu vai ir iespējama kāda ārstnieciskā vingrošana un masāžas un vai Jūs spējat palīdzēt šādā gadījumā?
Atbilde:
2010-07-11
Labdien, Aija!Jūsu gadījumā ir jābūt individuālai un kompleksai pieejai. Pirms uzsāk ārstniecisko vingrošanu, ir jāatbrīvo vēdera dobuma orgāni, rētaudi, jāuzlabo mugurkaula, kāju locītavu kustīgums, mīksto audu mobilitāte.Ir speciālas mobilizācijas tehnikas ar kurām var panākt vēlamo efektu. Palīdzēt vienmēr var, ja ārstē visu ķermeni kopumā, nevis tā atsevišķas daļas. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
alise
2010-07-04
Sveicinaati, veeleejos uzzinaat vai ir iespeejams izaarsteet palakano peedu un x kaajas 2 gadus vecam beernam. Pati vien esmu vainiga, jo atklaju, ka beerna garderobee reti kuriem apaviem ir supinators. Tas aiz nezinashanas, jo shis mazulis man ir pirmais. velejos nomierinat sevi un uzzinaat vai viss veel ir labojams? un pie kada speciaalista man berninjsh butu jaaved? pie fizioterapeita vai ortopeeda? liidz arsta apmeklejumam meginu maseet pedinjas - berns neljauj. staigajam ar basaam kaajaam pa dazaadiem segumiem (smiltiim, asfaltu, akmenjiem, gliemezvakiem) Vai majas berninjam butu javelk zandalites ar supinatoru? to visu, protams, jautaatu saviem aarstiem, ja vien tie nebuutu atvaljinaajumos. meginam izpildit vingrinajumus kas ievietoti Jusu majas lapas video sadaljaa pie teemas plakanaa peeda, bet man bail, ka neizdaru beernam veel sliktaak. Cerot uz driizu atbildi, paldies jau ieprieksh. Ar cienju - alise
Atbilde:
2010-07-11
Labdien, Alise!Bērniņu vajag atrādīt speciālistam (fizioterapeitam vai ortopēdam), lai tas novērtē cik lielā mērā ir izteikta x kāju deformācija, plakanā pēda. Tāpat ir jāapskata iegurņa simetrija, mugurkauls, jāpārbauda kāju locītavu kustīgums. Atkarībā no atrades tiks nolemts par supinatoru nepieciešamību. Bērna pēdas velve turpina veidoties līdz 5 gadu vecumam un sasniedzot skolas vecumu pēda noformējas ar normālu garenvelvi. Katrs gadījums ir ļoti individuāls, plakanā pēda var arī palikt, ja bērnam ir izteiktas x kājas vai liekais svars, zināmu lomu spēlē iedzimts saišu aparāta vājums.
Elita
2010-06-29
Pirms divām nedēļām stipri sastiepu potītes saiti.Lūdzuma,saišu plīsuma nav. Pēdējās divās dienās atkal sāka pampt ap potīti(varbūt ietekmē siltais laiks?).dienas lielāko daļu staigāju ar elastīgo saiti. Kā tālāk ārstēties? Vai un kad man būtu jāapmeklē fizioterapeits? Paldies par atbildi jau iepriekš!
Atbilde:
2010-07-01
Labdien, Elita! Pēc saišu sastiepuma aukstums uz traumas vietu, kāja jāpaceļ augstāk, 3 dienas saudzējošs režīms,t.i.,nevajadzētu staigāt.Var aktīvi kustināt gūžas un ceļa locītavas virs sastiepuma guļus pozīcijā. Pie fiziterapeita būtu vēlams griezties 3 - 4 nedēļā pēc traumas, lai izstrādātu pēdas locītavu.
Uģis
2010-06-11
Sveiki! Esmu 21.gaudu vecs jaunietis gribēju pajautāt vai var kaut ko darīt ar krūškurvja deformāciju , jo man krūškurvis ir ieliecies uz iekšu un ir apgrūtināta elpošana,man ģimenes ārsts pateica kad ir jau par vēlu kaut ko darīt!? Paldies!
Atbilde:
2010-06-23
Labdien, Uģi! Šajā vecumā izlabot krūšu kurvja deformāciju nevarēs. Mobilizējot krūšu skriemeļus, ribu savienojumus, atbrīvojot diafragmu var uzlabot elpošanu.Ar cieņu, fizioterapeits vadims Puharts.
vecmāmiņa Ineta
2010-06-08
Mazdēliņam 4 mēneši,guļot stipri atliec galviņu uz mugurpusi,kāpēc? Vai jūs to varēsiet novērst? Ir pie Jums jau bērniņš vests,tikko dzimis. Paldies!
Atbilde:
2010-06-08
Labdien, Ineta. Esstrādāju arī ar zīdaiņiem. Ja zīdainis atliec galvu atpakaļ, tad tas var liecināt par paaugstinātu muskuļu tonusu. To var novērst strādājot ar galvaskausu un krusta kaulu.Iespējamo iemeslu paaugstinātam tonusam varēs pateikt pēc osteopātiskas izmeklēšanas.