Linda
2010-08-05
Labdien. Manam 3mēnešus vecajam bērniņam ārsts teica ka ir tonuss plecu zonā. ieteica iet uz neirosonogrāfiju, pie neirologa un tad pie fizioterapeita jo vajagot ārstniecisko masāžu. vismaz pāris reizes. Lieta tāda ka pašlaik ir diezgan švaki ar naudiņām, un bezmaksas rindā jāstāv pusgadu, dzirdēju ka par vienu vizīti pie fizioterapeita jāmaksā +- 10Ls. Es pašlaik nevaru to atļauties, vai ir kādi vingrojumi bērniņam ko varu veikt pati mājās? Paldies
Atbilde:
2010-08-06
labdien, Linda!Es ieteiktu griezties pie speciālista, lai strādātu ar zīdaini ir nepieciešamas zināšanas un pieredze. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts.
Dace
2010-08-01
Sveicinati. Man tads jautajums, man ir sedoss darbs un apmeram 8 stundas diena pie kompjutera, tagad izjutu ta ka saspridzinajumu kakla sanu dala apmeram pie atslegas kaula un uz augsu lidz pakausim, dazreiz tada sajuta ka znaudzosa ap kakl it ka butu kaut kas ciess ap kaklu. Vairogdziedzeris ir parbaudits, ir ok, tagad man satrauc kas vel tas var but, var tas but saistits ar sedosu darbu? Jo sada sajuta man ieprieks nav bijusi. Atvainojos ka rakstu bez garumzimem, bet atrodos arpus Latvijas Paldies jau ieprieks Dace
Atbilde:
2010-08-06
Šo sajūtu var izsaukt kakla muskuļu, iespējams m.sternokleidomastoideus, sasprindzinājums.Monitora, klienta krēsla pareizs novietojums (tam jāatrodās priekšā, lai nevajadzētu ilgstoši atrasties ar pagrieztu galvu)var novērst sasprindzinājumu šajā muskulī.Fizioterapeits vai manuālais terapeits Jums var izstiept šo muskuli vai arī parādīt kā to darīt mājās patstāvīgi.
Karīna, 15
2010-07-26
Labdien! Man ir pēdas deformācija - izbīdījies īkšķa kauliņš. Manuprāt, tas ir iedzimts, jo manai mammai un vecmammai arī tāds ir. Manai mammai, šķiet, tas īpaši neinteresē, jo viņai ir tas kauliņš + plakanā pēda un uz fizioterapiju mani neviens nevestu, bet es gribu kaut ko darīt. Kādus vingrinājumus es varētu veikt mājās, lai kauliņš vairāk neizbīdītos? Vai to var iebīdīt atpakaļ?
Atbilde:
2010-07-28
Ja kauliņš ir izbīdījies abām pēdām, tad izlabot nevarēs.
Baiba
2010-07-26
Sveiki. Esmu apsvērusi nopietni pieiet muguras problēmām. Man nav izteikti līka mugura, bet ar taisnu muguru es visu laiku vienkārši nevaru nostaigāt. Man ir grūti paelpot. Kā arī sāk sāpēt lejas daļā kur krusti. Vai tas ir normāli, vai man tomēr jāvēršas pie ārsta? Piebilstams, ka man ir tikai 19gadu.
Atbilde:
2010-07-28
Labdien, Baiba! Grūtības elpot var izsaukt diafragmas kustību ierobežojums, ribu fiksācija. Sāpēm krustos var būt dažādi cēloņi:iegurņa orgānu samazināta mobilitāte, krusta kaula torsija, mugurkaula skriemeļu bloks. Tikai izmeklējot, veicot speciālus testus varēs noteikt iespējamo iemeslu. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts.
Santa
2010-07-20
Labdien! Šovasar sāku nedaudz nopietnāk pievērsties ikdienas skriešanai. Sāku ar īsākām distancēm, bet nonākot līdz 9 km (52 min), pēc skriešanas sāka sāpēt papēdis. Sāpes parādās 2. dienā, nākamās 3-4 dienas ir jāklibo, tad 2-3 dienas sāp mazāk, tad pāriet. Ir speciāli skriešanas apavi, pirms tam traumas nav bijušas. Vai tā ir papēža pārpūle vai būtu jāapmeklē ārsts?
Atbilde:
2010-07-24
Sāpes papēdī var izsaukt apakšstilba un augšstilba aizmugurējo muskuļu sasprindzinājums, asimetrisks iegurnis vai plantārās fascijas sasprindzinājums. To var noteikt pēc apskates. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims
Anita
2010-07-16
Labdien! Labu laiku atpakaļ man sāka sāpēt krustos vienā pusē. Grūti bija paiet un arī nogulēt. Kājas lielā parādījas jušanas traucējumi. Izgāju Riboksīna injekciju kursu un palika vieglāk. Tagad sāpes atkal liek manīt, kaut ne tik stipras.Paldies!
Atbilde:
2010-07-19
Labdien, Anita!Sāpes krustos var izsaukt krusta kaula, simfīzes strukturāla disfunkcija. Tāpat mazā iegurņa saišu sasprindzinājums. To var pārbaudīt ar speciāliem testiem. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts
Sarmīte
2010-07-15
Ja bērnam ir konstatēts Klippel Feila sindroms, ar specīgu krūšu kurvja deformāciju, kas nu jau esot pusaudža vecumā traucē, (bērnam ir 15.gadi), vai vēl var ko darīt, lai izlabotu krūšu kurvja deformāciju?
Atbilde:
2010-07-19
Šajā vecumā krūšu kurvja deformāciju izlabot nevarēs. Izmantojot artikulāras, fasciālas un viscerālas tehnikas krūšu kurvim (ribām, krūšu skriemeļiem, krūšu kaulam, plaušām, diafragmai) var panākt labāku krūšu kurvja un diafragmas kustīgumu, lielāku plaušu un pleiras mobilitāti, kas uzlabos bērna dzīves kvalitāti.