Lasma
2010-08-27
Labdien! Manam puisītim ir 5 gadi. Ir iedzimts šķibais kakls.Vai Jūs varētu palīdzēt? Liels paldies!
Atbilde:
2010-08-29
Labdien, Lāsma!Ir jāredz cik lielā mērā ir muskuļa saīsinājums, lai varētu spriest cik lielā mērā varēs palīdzēt osteopātiski, varbūt būs jākombinē kopā ar fizioterapiju. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts
Janis
2010-08-23
Labdien. Manai meitai (17) ir lordoze jostas dala un Smorla truce. Cik noprotu mugurkauls jostas dala ir par daudz taisns. Agrak sad tad pasapeja mugura, bet pedejas dienas paradijusies durosa sape mugurkaula. It ka diagnoze ir, bet isti nezinam ko ar to iesakt. Varbut jums ir kadas idejas?
Atbilde:
2010-08-24
Labdien, domāju Jums būtu labi atrādīties. Ne vienmēr muguras sāpes izraisa Šmrla trūce. Par iemeslu sāpēm var būt vēdera dobuma orgānu (nires, tievās zarnas, resnā zarna utt.) fiksācija, asimetrisks iegurnis.Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts.
Arvis
2010-08-18
Sveiki, nu ta skola bija japilda vingrinajums- "tackinas" viens tur pie kajam un otrs rapo ar rokam, izpildiju vingrinajumu saka sapet mugura lejasdala, kreisaja puse, sakuma nevareju paskriet un paiet. Pec paris dienam vareju skriet un staigat, bet sapeja ta mugura, un sapes bija tadas asas,parasti sapeja locoties ar muguru uz atpakakalu, nu uz lielam kustibam. Griezos pie arsta, veicu rengenu, atklaja nelielu skoliozi pa kreisi. Griezos pie fiziot., saku vingrot, skoliozi izlaboju, bet sapes turpinajas. Devos atkal pie rehabilatoga, teca ka esot savilkta vai sastiepta saite, izrakstija uz ultra skanu masazu, tas palidzeja, uz isu bridi. Atkal saka sapet, devos pie rehab. pierakstija mani pie slimnicas fiziot., tur man atklaja ka kreisas puses iegurnis ir augstaks, un sagriezies uz ieksu un esot ari muguras muskulu disbalanss. Iegurnis taka ir izarstets, bet tagad vel ir tas muskulu disbalanss, to meginu noverst trenejot iegurna ieksejos muskulus un citus vingr. Bet tagad tas sapes ari ir taka asas, bet vairs nav locoties, bet ir tad kad es sasprindzinu to muguras apaksu un ari kad spiezu to muguru uz aaru un sap ari otra puse, bet ta sap savadak, neka otra ta kreisa. Gribeju jautat, no ka varetu but tas sapes?? Un vai varetu but del ta muguras disbalansa??
Atbilde:
2010-08-21
Sāpes mugurkaulā var izsaukt iekšējo orgānu kustības ierobežojums, rētaudi, smadzeņu apvalku sasprindzinājums, galvaskausa kaulu samazināta mobilitāte utt.Ir jāizmeklē arī augstāk un zemāk esošās struktīūras,organisms ir jāuztver kopumā, kā viens vesels. Iespējams, Jums bija problēmas jau ilgi pirms tam, vingrojuma izpilde bija pēdējais piliens.Man grūti Jums ko ieteikt, ja neesmu Jus izmeklējis. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts.
Signe
2010-08-18
Sveicināti ! Vai iespējams ar osteopātijas palīdzību panākt uzlabojumu pie gūžas locītavas sāpēm osteoartrīta gadījumā? Paldies
Atbilde:
2010-08-21
Ar osteopātijas palīdzību var mazināt sāpes, uzlabot kustīgumu gūžas locītavā.Vislielāko efektu var panākt artrīta sākuma stadijā,vēlākās stadijās būtu vēlama konsultācija pie ķirurga, lai izvērtētu operācijas nepieciešmību.
Ilze
2010-08-16
Labdien. Mans bērniņš/1,2gadi/vēl nesēž un nerāpo, bet lien, kā partizāns. Ir grūtības ar līdzsvara izjūtu, slikti izmanto rokas.Apmeklējam masāžas un Bobata vingrošanu, mikrologopēdu. Neirologs pagaidām nekādas diagnozes nav uzstādījis, vienīgais ieraksts hipotonisks bērns. Iesakiet,lūdzu,kā mums šādā situācijā rīkoties, doties pie osteopāta, fizioterapeita vai kāda cita speciālista? Varbūt rehabilitācijas kursu? Neesam no Rīgas,bet veselības vārdā visu var izdarīt. Ar cieņu, Ilze.
Atbilde:
2010-08-21
Labdien, Ilze!Savā darbā ar bērniem izmantoju galvenokārt osteopātijas metodi, jo tā apvienota kopā ar augšminētajiem ārstēšanas veidiem dod ļoti labus rezultātus.Osteopātiska izmeklēšana dod iespēju novērtēt galvaskausa kaulu blīvumu, kustīgumu, membrānu elastību, tas ir ļoti svarīgi, jo šo struktūru mobilitāte nosaka centrālās un perifērās nervu sistēmas darbības efektivitāti,t.i., muskuļu tonusu, iekšējo orgānu motoriku, sekrēciju utt.Domāju,Jūsu bērniņam būtu labi atbraukt uz konsultāciju, lai varētu saprast cik daudz viņam var palīdzēt.
Krista
2010-08-12
Labdien! Pēc MR izmeklējuma slēdziens bija šāds: Nevienmērīga cervikālā spondiloze ar vieglām foraminālām stenozēm vairākos līmeņos. Vairāku disku, uzskatāmāk C5 diska iniciāla dorsāla protrūzija. Nevienmērīga torokālā spondiloze. Vairākos skriemeļos šmorļa trūces. Th6 un Th11 skriemeļos sīkas hemangiomas. Vairāku disku dorsālas. Vairāk vai mazāk mediānas protrūzijas, tai skaitā TH6diskam paramediāni dextra un Th8, Th9 diskiem nedaudz pa kreisi no viduslīnijas. Vai Jūs lūdzu varētu izskaidrot vienkāršāk ko tas nozīmē, un ko lietas labā vajadzētu noteikti darīt?
Atbilde:
2010-08-21
MR ir sekojoša atrade:mugurkaula skriemeļu struktūras izmaiņas, dažādi izaugumi,kas sašaurina starpskriemeļu atveres, caur kurām iziet nervi;starpskriemeļu disku velvēšanās dažādos līmeņos;skriemeļu ķermeņos izveidojušies padziļinājumi-krāteri (Šmorla trūce). Jūsu gadījumā būtu vēlams atnākt uz vizīti, lai varētu veikt mugurkaula, iegurņa kaulu, locītavu, viscerālo struktūru izmeklēšanu, to veic ar speciāliem testiem. Funkcionālo bloku atrades gadījumā, veikt to atbrīvošanu un izstrādāt individuālu ārstnieciskās vingrošanas programmu. Tādā veidā varēsiet novērst esošās sūdzības un mugurkaula problēmu progresēšanu.
Inga
2010-08-09
Labdien! Manai meitai ir 8 gadi un viņa joprojām liek pēdiņas nedaudz uz iekšu. Arī gaita ir kā svarcēlājam. Pēc Jūsu raksta noprotu, ka tā varētu būt augšstilba kaula savērpe. Vai ar fizioterapijas palīdzību ir iespējams šo defektu izlabot, vai tas ir ļoti idividuāli un reizēm nepadodas korekcijai?
Atbilde:
2010-08-21
Labdien, Inga!Vispirms ir jānoskaidro, kurā līmenī ir problēma:augšstilbā, apakšstilbā vai pēdā.Funkcionāli jāizmeklē mugurkauls, iegurnis, kājas locītavas, viscerālās vēdera struktūras.Kad sakārtotas augšminētās struktūras var sākt strādāt ar kāju, atbrīvojot mīkstos audus(saites, muskuļus),kaulaudus, locītavas utt.Ja bērnam atrod kustību ierobežojumu, audu sasprindzinājumu , tad vēlams to novērst, tas veicinās normālu kustību-balsta aparāta attīstību un koriģēs esošos defektus.