evija
2010-09-30
Man pēc galvas smadzeņu satricinājuma ir biežas galvassāpes diagnozē rakstīts cefalģija. Ko tas nozīmē?
Atbilde:
2010-10-06
Cefalģija nozīmē galvassāpes.
Anna
2010-09-15
Labdien, bērnam 5gadi, ir problēmas ar redzi, okulists brilles neiesak, jo ir cerība, ka acis pašas tiks galā, vai osteopātija var palīdzēt?
Atbilde:
2010-09-15
Osteopātija var uzlabot asins atteci un pieteci acs ābolam.
Jānis
2010-09-12
Sveicināti! Esmu 21 gadu vecs, pirms pusotra gada sākās asas sāpes mugurā, dažas dienas bija pat nopietni kustību traucējumi, kopumā sāpes un diskomforts turpinājās apmēram 2 mēnešus. Iemesls - nepilnīga tehnika izpildot vingrinājumus svaru zālē. Datortomogrāfijā tika konstatētas šmorļa trūces 4 skriemeļos krūšu rajonā starp lāpstiņām. Mēnesi tika padzertas zāles, sāpes pamazām gāja mazumā, tika nozīmēta vingrošana pie fizioterapeita. Apmeklēju gan tikai 2, vai 3 nodarbības un atsāku treniņus svaru zālē, iesildoties ar izometriskajiem vingrinājumiem (tiem, kurus ierādīja fizioterapeits), kā arī izslēdzu uz muguru agresīvi vērstus vingrinājumus (vilme, pietupieni ar svaru stieni). Drīz sāpes bija pilnībā pārgājušas, retu reizi varēja just, ka trauma ir bijusi. Pēc kādiem 2 mēnešiem palaidos slinkumā un pārtraucu veikt izometriskos vingrinājumus, pēc vēl pāris mēnešiem jau atsāku pietupienus ar svaru stieni (arīdzan pēc fizioterapeita norādījuma), ar ļoti nelielu svaru, nepilnā dziļumā. Viss bija labi, līdz uztaisīju līdztekas. Spēji atgriezās sāpes, kas ātri pārgāja, ja neapmeklēju svaru zāli (nevarēju vairs gandrīz neko izņemot svaru stieņa spiešanu guļus), nevarēju arī pievilkties. 2 mēnešus tikai spiedu guļus, līdz lēnām, pakapēnisiki, ar nelieliem svariem atsāku arī pārējos vingrinājumus, bet pēc šī sāpju saasinājuma vairs sajūtas nekad nebija tik komfortablas kā pēc pirmās atgūšanās. Gandrīz pusgadu bija puslīdz ciešami, tagad atkal sāpes ir atgriezušās, ne tik asas, bet nu jau šķiet, ka hroniskas. Trenažieru zāli neapmeklēju jau 3 nedēļas, bet labāk nepaliek. Dažu dienu ir vieglāk, citu grūtāk. Sāpes pāriet guļus stāvoklī, savukārt ir grūti staigāt garākus (virs 1km) gabalus. Pēc dabas esmu sportisks, lielās muskuļu grupas ir labi attīstītas, pašam šķiet, ka pie vainas ir nolaidība attiecībā uz dziļo muguras muskuļu attīstīšanu un izometrisko vingrinājumu veikšanu tikai brīžos, kad jau ir atsākušās sāpes. Šobrīd domāju atkārtoti veikt datortomogrāfiju un aiziet uz konsultāciju pie fizioterapeita, lai atcerētos vingrinājumus. Laikam jau nāksies tos pārvērst par ikdienas procedūru uz visu atlikušo dzīvi (un tie droši vien liksies tīrā bauda salīdzinot ar to, kas ir sagaidāms, kad kļūšu vecāks). Ko vēl Jūs rekomendētu? Paldies.
Atbilde:
2010-09-12
Droši vien būtu pareizi manuāli izmeklēt Jūsu kustību balsta aparātu:mugurkaulu, iegurņa gredzenu, locītavas, viscerālos orgānus, kas arī ietekmē kaulu savienojumu pozīciju.Pēc tam,kad organisma sistēmas ir līdzsvarotas, var ķerties klāt muguru nostiprinošiem vingrojumiem un pievērst uzmanību pareizai tehnikai, izpildot vingrojumus trenažieru zālē.
Gunita
2010-09-12
Ja pirmsskolas vecuma bērns liek pēdiņas uz iekšu,vai var likt viņam valkāt apavus otrādi un cik ilgi tā varētu staigāt.
Atbilde:
2010-09-12
Labdien, Gunita!Nēsāt apavus otrādi nedrīkst,tas var radīt problēmas potītes,ceļa un gūžas locītavās.Ne vienmēr pēdu likšanu uz iekšu ir izsaukta ar pašu pēdas kaulu deformāciju,problēma var būt apakšstilba kaulā vai arī gūžas locītavā. To nosaka speciālists pēc bērna izmeklēšanas.
Anastasija
2010-09-10
Labdien, Nesen sajūtu asas sāpes mugurā (krūšu kurvja rajonā,starp lapstiņām). Biju aizgājusi pie neiroloģes. RTG atklāja krūšu daļas fizioloģ.kifozi taisnākum atsevišķos krūšu skriemeļos noslēdzošo plātnīšu "šmorļa" tipa trūces. Ārsts teica, ka tas nav nekas traks. Pēc dažām procedurām mugura vairs nesāp. Bet ārst teica, ka ir jānostiprinā muguras muskuļus un jāuzlabot mugurkaula kustīgumu. Taisos turpināt iet uz bassejnu. Iesākiet vai ar to pietiek, lai nostiprināt muguras muskuļus? Vai masažas palīdzēs tikt vāļā no "šmorļa" trūcēm, vai to vairs nevar uzlabot? un var tikai novērst tālāko attīstību? Vai Jūs varētu ieteikt, kāda tipa ārstnieciskā vingrošana ir nepieciešama?
Atbilde:
2010-09-11
Masāža nevarēs palīdzēt tikt vaļā no Šmorļa trūcēm. Vispirms būtu jānosaka kurā mugurkaula daļā Jums ir samazināts skriemeļu,ribu kustīgums, tad arī šis segments arī jāizkustina ar speciāliem manuālajiem panēmieniem,masāžu vai vingrojumiem. Iespējams, skriemeļu kustīgumu ir ietekmējuis iekšējo orgānu fiksācijas(piem.,plaušu,diafragmas traucēta mobilitātešajā gadījumā būs jāpielieto specifiskas visceralas tehnikas.Labāk sākumā griezties pie speciālista, lai tas ierāda pareizus vingrojumus.
Raitis
2010-09-08
Labdien! Sāp mugura krustos un šķiet dēļ tā arī jūtu sāpes kreisās kājas ceļa locītavas mugurpusē, potītē un arī pēdā. Turklāt šī kreisā kāja arī tirpst. Kad sēžu vai guļu nekas nesāp un viss ir labi, bet tiklīdz speru pirmos soļus tā jāmokās. Man ir 31 gads un labprāt arī sportoju (skrienu, braucu ar riteni, peldu) no fiziska darba arī nebaidos. Vienīgi nedaudz cīnos ar lieko svaru. 10 gadus atpakaļ bija problēma ar 2 diskiem, taču sporta ārsts mani "sēja mezglā" un kautko arī špricēja mugurā tad itkā pārgāja. Tagad liekas viss ir daudz trakāk. Vai man vajadzētu no sākuma doties pie neirologa, tad uz kompjūtertomogrāfiju un tikai tad pie jums, vai kā citādi. Gribu visu darīt pareizā secībā lai nav lieki jāmaksā par vizītēm (naudas maz, bet mugura sāp un traucē pelnīt). Paldies.
Atbilde:
2010-09-08
Labvakar! Labāk būtu vispirms aiziet pie neirologa, uztaisīt kompjūtertomogrāfiju. Ar cieņu, Vadims Puharts
Dace
2010-09-01
Labdien! manma dēliņam ir 9 mēneši. viņš vēl nerāpo un nesēž-izteikts hipotonuss. Vāji muskulīši,kā ari liidz ar to diagnoze-psihomotorās attīstības aizture un veel ir viena ķermeņa pusiite lielaka,kā otra-kājiņa mazliet resnāka un garāka... Vai Jūs mums varētu palīdzēt? vai vispār ir jēga ko mēģināt ar osteopātiem musu lietā? Paldies!
Atbilde:
2010-09-11
Labdien, Dace!Domāju, osteopātiski izmeklējot bērniņu varēs daudz vairāk pateikt cik lielā mērā var līdzēt.Iespējams, osteopātija kopā ar citām metodēm dos ātrāku un efektīgāku ārstēšanas rezultātu.Ar cieņu, Vadims