Nikola
2010-10-29
Ko jādara,kad viens plecs ir augstāks par otru? Vai ir kādi speciāli vingrojumi,lai iztaisnotu plecus?
Atbilde:
2010-10-29
Ja viens plecs ir augstāks par otru, tad pie vainas var būt iegurņa asimetrija,plaušu saišu sasprindzinājums;plaušu,aknu vai kunģa ierobežota mobilitāte;anatomiski īsāka kāja.Vispirms būtu vēlams konsultēties pie fizioterapeita,lai noteiktu plecu asimetrijas iemeslu.
Māris
2010-10-27
Labdien es ļoti priecāšos ja palidzēsiet.Man no smaga darba ir sacis deformeties aclegas kauls kreisaja kruškurvja puse izvirzijies uz aru kad paceļu plecu uz aukšu tad izskatās ka vis ir kārtībā.Kad kreisai rokai lielāka slodze , tad sāk sāpēt arī kauls. Esmu smerejis uz sāpošo kaulu jodu un mūmiju.Varbut varat ieteikt kadus arsniecības līdzekļus medikamentus vai vingrojumus Es atrodos Lielbritanija un ja godīgi tad vietejiem arstiem neuzticos un pagaidam ari pie viņiem nesmu griezies.Iepriekš paldies
Atbilde:
2010-10-29
Labdien,Māri.Ļoti iespējams, Jums ir atslēgas kaula mežģījums.Ja tas ir daļējs,tad veic pleca imobilizāciju (2 nedēļas),pēc tam nozīmē fizikālo terapiju,ārstniecisko vingrošanu.Ja ir pilns mezģījums,tad ir operatīva iejaukšanās.Pirms uzsākt pašārstēšanos,es Jums ieteiktu veikt atslēgas kaula rentgenu. Ar cieņu, Vadims!
Juris
2010-10-26
Labdien!!! Man biezi reibs galva staigaajos un ir saapes pagausi, ka arii jau peedeeja aliaka uz dienas beigaam ljoti nepatiikama saapes galvas auksdaljaa vienaa punkta, pie taas saucamaas galvassuves!!! Rentgens konsateeji spondilozi, kaa ari mazus izaugminjus uz gakla un krshu skriemeliem!!! Man 25 gadi, kaa Juus ieteiktu riikoties, vai rii kas vareeteu buut pie vainas reiboniem un sapee gavas auksdalajaa?
Atbilde:
2010-10-27
Labdien,Juri!Ļoti iespējams Jums ir pakauša muskuļu sasprindzinājums vai arī pirmā kakla skriemeļa, augšējās ribas fiksācija, kas var izsaukt pieminētos simptomus.Bet to var noteikt tikai pēc manuālas izmeklēšanas. Ar cieņu,fizioterapeits Vadims
Viktors
2010-10-23
Sveiki! Manai meitai ir 11 mēneši un nu jau sāk staigāt (pagaidām turoties pie rokas). Tad nu tā tipinot turoties ar kreiso roku pie pieaugušā, meita iet raitā solī, bet kolīdz pamainām pusi, tad ja viņā turas ar labo roku pie manas rokas, tad pēkšņi viņa "staigāt vairs nemāk", sper soli ar kreiso kāju un labo pievelk klāt. Šodien pamērījām kāju garumu un secinājām ka viņai labā kāja ir apmēram 1- 1,5 cm īsāka. Vai to kaut kā var labot ar vingrinājumiem vai kā savādāk? Paldies!
Atbilde:
2010-10-24
Labdien, Viktor!Jūsu gadījumā var palīdzēt.Ar bērniem strādāju, galvenokārt, pielietojot osteopātisku ārstēšanu.Ja kājas saīsinājums ir funkcionāls,tad kāju garumu varēs izlīdzināt.Līdzsvarojot iegurņa kaulus un atbrīvojot vēdera dobuma orgānus,iespējams, varēs uzlabot bērna gaitu.Vieglos gadījumos var pietikt ar 1-2 procedūrām.Ar cieņu,fizioterapeits Vadims Puharts.
Kāds anonīms cilvēks
2010-10-17
Labdien! Vēlējos dzirdēt padomu no speciālista saistībā ar treniņiem ja ir saspringta muguras muskulatūra. Viss sākās pirms gada, kad sāku iet astotajā klasē, atspoles skrējiena laika pēkšņi sāka sāpēt muguras lejasdaļa. Ģimenes ārsts uzskatīja, ka tas ir nenozīmīgs sastiepums savienojumā ar apsaldējumu. Lai nu kā, bet pie fizioterapeita nonācu tikai pēc pusgada, respektīvi, vasaras sākumā. Noteica, ka sāpes rada ļoti saspringtie muskuļi, un lai to atrisinātu kopš vasaras sākuma līdz pat šai dienai nodarbojos ar ārstniecisko vingrošanu, tā ļoti palīdz, bet muskuļi ir ļoti saspringti vēl tagad, un fizioterapeits nevarēja pateikt cik ilgi tas tā turpināsies, bet šogad skolā ir ļoti nozīmīgas ieskaites sportā. Es ļoti gribētu tās nokārtot, bet trenēties sāpju dēļ nav viegli. Problēmas rada tieši spēka vingrinājumi. Vienreiz pievelkoties pie vingrošanas stieņa mugura nesāp, bet es jūtu, ka muskuļi acumirklī kļūst ļoti saspringti. Man ir bail, ka šādi trenējoties sāpēs atkal varētu kļūt tikpat stipras kā sākumā... Pēc jūsu domām - es varētu mājās izpildīt spēka vingrinājumus - tādus kā pievilkšanās, pumpēšanās (savienojumā ar mana fizioterapeita ieteiktajiem vingrinājumiem, protams) Vai tomēr tas nebūs prāta darbs? Pašlaik mana fizioterapijas vingrojumu programma ir vērsta uz ķermeņa priekšējo muskuļu nostiprināšanu un aizmugurējo stiepšanu.
Atbilde:
2010-10-19
Lai pareizi pievilktos pie stieņa, iesaistot darbā muguras plato muskuli, ir jābūt pareizam satvērienam un ir maksimāli jāsasprindzina muguras platais muskulis,pēc iespējas mazāk iesaistot roku bicepsus,ķermeni jāpievelk lēnām,bez rāvieniem.Atspiešanās no grīdas prasa labi trenētus vēdera un muguras dziļo muskuļus, lai atspiešanās laikā mugura neizliektos. Muguras muskuļu sasprindzinājumu var izsaukt gravitācijas centra nobīde uz priekšu, tam par iemeslu var būt asimetrisks iegurnis,kraniālas restrikcijas, vāji vai saīsināti muskuļi.Iespējams,Jums ir nepieciešama manuāla korekcija, to parādīs apskate,speciāli testi kustību balsta aparātam.
Sandra
2010-10-12
Labdien! Manam deelam ir 23 gadi,darbaa visu dienu ir uz kaajaam.Pagaajuso meenesi uznaaca taadas sapes kaaju lielos,ka nevareeja pastaigaat veselu nedeelu.Saapes pamazaam paargaaja,bet sad tad veel uznaak,sajuutas esot loti nepatiikamas,taadas kaa krampji.Deels straadaa Anglijaa un nezna,ko dariit.Ko Juus ieteiktu?Vai smeekeesana vareetu buut viens no riska faktoriem?Jau ieprieks pateicos par atbildi.
Atbilde:
2010-10-19
Iespējams,Jūsu dēlam var palīdzēt vingrojumi ar pēdām,kurus var pildīt turpat darba vietā,piem.,pacelties uz pirksgaliem,stepāžas gaita sānis, nedaudz pacelties uz pirkstgaliem un strauji nolaisties uz papēžiem,tas uzlabos venozo atteci.Izstiept kāju muskuļus, sevišķi pievēršot uzmanību ikru muskuļiem.Vakarā pēc darba kontrastduša apakšstilbiem,pārmaiņus lej siltu un aukstu ūdeni,pēc ūdens procedūras pagulēt 15 min ar paceltām kājām,atbalstot tās pret sienu.Jāpadomā par ērtiem apaviem darba vietā.
jana
2010-09-30
labdien!meitinai 5 menesi bet mes dzimam pirms laika,mums izraksta ir diagnoze periventrikulara leikomalacija,arsts teica ka ir iespeja ka berns nestaigas vai jus varat mums palidzet?
Atbilde:
2010-10-02
Labdien,Jana!Izmeklējot bērniņu osteopātiski, varēs daudz vairāk pateikt, kā palīdzēt Jūsu gadījumā.Ar cieņu,Vadims