Olevs
2011-01-31
Nodarbojos ar skriešanu, pēdējā laikā skrienot sāp celis un apakštilbs - iekšpusē. Reizēm skrienot sākas tirpšana zem ceļa labajā pusē (priekšpusē), sākas spiediens celī, kājā zūd spēks un nevar paskriet. Ir tāda sajūta ka sāpes "staigā" no apakštilba vidus līdz celim. Nevaru saprast, vai vaina ir loctavā, saitēs vai asinsrites sistēmā (vēnas), vai pārāk lielā slodzē.
Atbilde:
2011-01-31
Labvakar,Olev!Problēma var lokalizētiespaš ceļa locītavā:muskuļu cīpslu,saišu,adduktoru kanāla sasprindzinājums,kas traucē ceļa apasiņošanu; augstāk vai zemāk ceļa locītavai:asimetrisks iegurnis,pēdas kaulu fiksācija.Nosauktās disfunkcijas diagnosticē manuāli,nepieciešamības gadījumā koriģē un nozīmē noteiktu muskuļu stiepšanu.
Ilze
2011-01-29
Labdien !Jau menesi moka lielas sapes kreisaja kaja,seviski miera stavokli.Man ir sedosh darbs.Esmu iztaisijusi CT mugurkaula jostas , krustu daljai L1-S1 liimenim,kur sledziena konstateja: mugurkaula jostas-krustu dalas spondilozi, L4 listezi.Kas man butu jadara, lai mazinatu sapes ? Ar cienu Ilze
Atbilde:
2011-01-31
Būtu vēlams parādīt mugurkaulu un iegurni fizioterapeitam,lai tas noņem iegurņa kaulu,skriemeļu fiksācijas.Jānostiprina vēdera muskuļi(vingrojumi),jāizvairās gulēt uz vēdera un ilgstoši atliekties.
Antra
2011-01-29
Labdien! Dēliņam tūlīt būs 8 mēneši. Pēdējā laikā sācis nemierīgi gulēt, lienot uz vēdera vienu kājiņu izmanto daudz aktīvāk nekā otru. Vai uzskatāt, ka vizīte pie Jums būtu noderīga?
Atbilde:
2011-01-31
Ja nosauktās problēmas ir saistītas ar iegurņa un galvas kaulu fiksāciju, kā arī kritieniem, smagām dzemdībām, tad vizīte būtu lietderīga.
Lauma
2011-01-28
Labdien! Spēlējot basketbolu satraumēju kreiso potīti. Vietējā slimnīcā ārsti lūzumu nekonstatēja. 10 dienas nostaigāju lietojot elestīgu saiti, tad griezos pēc palīdzības citā slimnīcā. Tika konstatēts mikrolūzums kauliņam tieši virs potītes. Uzlika langeti uz 2 nedēļām. Esmu pieradusi pie ļoti aktīva dzīvesveida, volejbola treniņi 5xnedēļā- vēlētos zināt, cik drīz es varētu atsākt sportot, protams, ar nelielu intensitāti sākumā. No kā vajadzētu izvairīties? Paldies!
Atbilde:
2011-01-31
Sportot varēs atsākt vienu nedēļu pēc longetes noņemšanas,svarīgi ievērot slodzes pakāpeniskumu.Lai pēda būtu kustīgāka pie fizioterapeita ir jāizstrādā pēdas kauli,ceļa locītava.Sportojot jāvelk apavi,kas stabilizē potītes,pirms slodzes 10 min jāiesilda locītavas,jāizstiepj muskuļi.
Arnis
2011-01-25
Labvakar!Ārsts manam ceļgalam konstatēja patellas saites un 4-galvainā muskuļa cīpslas tendinopātija patellas hondropātija,vēlētos uzzināt Jūsu ieteikumus kā rīkoties tālāk,vai nepieciešami kādi vingrojumi,drīkstu es spēlēt volejbolu? utt. Ceļgals sāp pie slodzēm,piem.kāpjot pa kāpnēm,vai ilgstoši sēžot ar saliektu kāju.
Atbilde:
2011-01-26
Labdien,Arni!Būtu vēlams koriģēt iegurņa asimetriju,jo pie iegurņa kauliem stiprinās kājas muskuļi, tas mazinās ceļa kauliņa pataloģisko vilkmi. Manuāli jāizmeklē jostas skriemeļi,jo no tiem iet nervi uz kājas muskuļiem, kas nosaka to tonusu...pēdas locītavu,gūžas kustīgums utt.Ja pieminētās struktūras būs kārtībā - celis mazāk sāpēs, mazinās ceļa locītavas virsmu nodilumu (artrītu).
Ieva
2011-01-20
Labdien! Iekaisis astes kauls, sāp diezgan pamatīgi. Pagulēt uz muguras vispār nevar un naktī ceļos no nenormālām sāpēm, pilnīgi līdz asarām. Ko Jūs ieteiktu darīt.? sēdēt varu, bet tas arī izraisa zināmas sāpes.
Atbilde:
2011-01-22
Vajadzētu izvairīties lasīt grāmatu pozīcijā guļus uz muguras, sēdēt uz cietām virsmām. Lai mazinātu spiedienu uz astes kaulu,var sēdēt uz auduma pakaviņa,lai astes kauls paliek brīvs.Pēc akūtā perioda būtu labo geiezties pie osteopāta vai fzioterapeita,lai tas sakārto iegurņa kaulus.
Toms
2011-01-19
Sveiki, Ir tāda lieta, nodarbojos ar boksu, un pēdējā laikā sasitu mazliet plaukstas locītavu arsts teica lai lieku aukstumu klāt un tā arī darīju kādu laiku atpūtos no trenniņiem un kā atsāku tā atkal sāp tā kad negribas tēju dzert no krūzes ar labo roku. Vispār arī kreisajai rokai elkoņa locītava arī sāp, agrāk nekas tāds mani nepiemeklēja, varbūt kautkas trūkst organismam? bija arī problēmas pirms gada ar potīti un ārstēju arī apmēram gadu, sāp trakāk nekā kad ir lauzts.
Atbilde:
2011-01-22
Labdien,Tom!Ir manuāli jāizmeklē Jūsu locītavas.Iespējams sāpes rada kādas locītavas fiksācija(plaukstas,elkoņa,pleca,atslēgas kaula locītavās).Jums būtu vēlams apmeklēt osteopātu vai fizioterapeitu.