Inga
2012-04-04
Labdien! Bijām uz vizīti pie ģimenes ārstes un viņa pateica, ka dēliņam 2,5gadiņi ir Xveida kājas, bet vairāk arī neko neteica, vai jāiet pie kāda ārsta... teica tikai ka mājās ir jāvelk sandalītes. nesaprotu vai tiešām no sandalēm kaut kas mainās? vai tomēr labāk aiziet pie ortopēda? vai arī tas ar laiku pāriet un nav jāsatraucas vēl?
Atbilde:
2012-04-05
Labdien,šajā vecumā x kājiņas ir fizioloģiska norma,kas savu maksimumu sasniedz 3,5 gadu vecumā.Līdz skolas vecumam visam vajadzētu izlīdzināties.Atsevišķos gadījumos šī deformācija var palikt,ja bērnam ir liekais svars un izteikti plakanās pēdas.Zandeļu nēsāšana nevar ietekmdēt x kājiņas,ja nu vienīgi ortopēdiskie apavi,zandeles ar supinatoru
Ērika
2012-03-31
Dēlam 3 gadi, vienmēr bijis ļoti "uzvilkts" un ar sliktu apetīti, sasprindzis bet pēdējā laikā vēl klāt nākušas neizskaidrojamas fobijas. Baidās iet uz ielas, baidās no trokšņiem (par radio un tv ir jāaizmirst, vienalga cik klusu-viss ir par skaļu). Agrāk bijām pie neirologa-izrakstīja nomierinošos medikamentus. Nelīdzēja, es pat drīzāk teiktu otrādi-bērns kļuva vēl nervozāks un sliktāk gulēja kā iepriekš. Šobrīd ir pārgājis, bet kādreiz dauzīja galvu pret grīdu vai sienu. Vienmēr grib kautko virpināt pirkstos-segas vai dvieļa stūrīti. Grūti ir arī noturēt viņa uzmanību uz kautko ilgāk par 1-2minūtēm. Šonedēļ atklāju arī, ka sācis šķielēt ar vienu aci uz iekšpusi. Vai osteopātija mums varētu kā līdzēt? Paldies par atbildi!
Atbilde:
2012-04-07
Labdien,Ērika!Domāju,Jums būtu nepieciešama osteopātiska izmeklēšana un ārstēšana.Osteopātija varētu palīdzēt, jo tā strādā uz organismu kopumā, noregulējot nervu, gremošanas, kustību balsta sistēmas.Ar cieņu, Vadims Puharts!
Līva
2012-03-31
Sveiki! Vēlējos pajautāt Jums tādu lietu! Man rentgenā uzrādījās deformējošā spondioloze 5. jostas skriemelim. Ļoti laba speciāliste ar ilgāk masāžām dabūja man skriemeli vietaa. Sāpes vairs nav tādas kā bija, bet tāpat pie ilgstošas stāvēšanas vai sēdēšanas ļoti nogurst gan kājas, gan mugura, un brīziem liekas, ka neliela tirpoņa kājā. Ir pagājusi nedēļa, kopš skriemeļi ir vietā, katru dienu tiek veikti stiepšanās vingrinājumi un arī apmeklēts baseins. Ar cik ilgu laiku jārēķīnās,ka mugura atveseļosies un nesāpēs vairs.Jo nepatīkāmās sajūtas tagad ir no traumētās skriemeļa vietas pa mugurkaulu uz leju, un dažreiz liekas, ka ir nedaudz piepampis zemāk zzem traumētā skriemeļa..???
Atbilde:
2012-04-10
Labdien, Līva!Iespējams pie vainas ir ne tikai 5 jostas skriemelis, ja vēl palicis diskomforts pēc ārstēšanas.Šādos gadījumos jāpārbauda krusta kauls,iekšējo orgānu kustīgums(resnās un tievās zarnas,dzemdes saites),jāmobilizē pēcoperācijas rētaudi utt.Novēršot mugurkaulu ietekmējošos faktorus varēs panākt tā ātrāku atveseļošanos.
Lelde
2012-03-27
Labvakar. Man ir bronhiālā astma un man sanāk ļoti bieži saslimt ar piem.vīrusu, kas nonāk līdz bronhītam, un velkas vismaz 3 nedēļas. Uzskatu, ka arī pareizi elpot nemāku, jo nemāku elpot ar diafragmu. Vai astmu ir iespējams ārtēt ar pareiziem elpošanas vingrinājumiem un vai tas spētu uzlabot kopējo veselības stāvokli un imunitāti? Un vai Jūs šādas terapijas veicat? Ar cieņu, Lelde.
Atbilde:
2012-03-30
Labdien,Lelde!Daktera Buteiko elpošanas metode, ar kuru viņš veiksmīgi ārstēja bronhiālo astmu (sīkāk internetā vai iegādājaties grāmatu krievu valodā).Jūsu gadījumā ir svarīgi, lai būtu saglabāts krūšu kurvja, diafragmas kustīgums.Pirms uzsākt elpošanas, stiepšanās vingrojumus ir jātbrīvo ribas, krūšu skriemeļi, diafragma.Šeit es varētu jums palīdzēt.Ar cieņu,fizioterapeits Vadims.
Laura
2012-03-23
Labdien! Loti ceru,ka Juus man paliidzeesiet, vai vismaz ieteiksiet no kaa tas ir. Manam ziidainiitim jau 4 meen un 7 dienas, liidz 4 meenesiem guleeja labi, ceelaas,kas 3, kas 4 stundaam augsaa. pa nakti bija tikai jaapaeed un taalaak guleeja, noguleeja lidz pat 9-11 plkst.. Tagad saakaas sausmas, negul normaali vispaar. Naktiis ir probleemas, nogul knapi 2h un jau augsaa, celaas ciiksteedams, pabaroju un tad ,kas 1h augsaa atkal ciiksteedams un nesaprotu,kas notiek... Dodu fenkelu teejinu, Espumisan pilienus, bet man lieks,ka taas kolikas mums jau sen garaam... Nogul liidz 6 plkst., citreiz vispaar 5 plkst. jau augsaa... Kas vareetu buut pa vainu? Blakus neesmu pieradinaajusi, pasam sava gultina un vinam tur diezgan patiik. Ir biezi,ka vins man pat pa dienu vispaar negul, kopumaa kaadas tikai 30 min, agraak nebija probleemu,vairaakas reizes pa dienu guleeja un ,kad pa nakti ceelaas eest, nemaz taa neciiksteeja, Zobini veel nelien, bijaam pie dakteres 15.martaa. Nesaprotu,luudzu iesakiet kko. Vins man arii ir loti aktiivs beerns, pats jau celaas augsaa, daudz speeka vinam to var redzeet, pat loti. Loti ceru uz Juusu atbildi. Ar cienu,Laura.
Atbilde:
2012-04-07
Domāju,izmeklējot palpatori Jūsu bērniņa galvu,vederu,mugurkaulu varētu rasties lielāka skaidrība par iespējamo nemiera cēloni.
Eva
2012-03-20
aizgaju, teica ka sastiepums un cipslu iekaisums, uzrakstija aponil un iegipseeja roku. jau 3diena, un joprojam pirksti uzpampusi un sap roka...kur lai griezas? vai ko lai dzer? varbut antibiotikas?>
Atbilde:
2012-03-21
Labdien,Eva!Man grūti Jums ko vairāk ieteikt,ja neesmu redzējis roku.Sekojiet ārsta norādījumiem,ja nepaliek labāk aizejat atkārtoti pie speciālista.
Aļona
2012-03-17
Sveicinati! Paldies par atbildi, bet man rodas vel jautajumi. Es jau rakstiju par ilgam muguras sapem un ir bijis nejutigums kaja, bet nu tas nejutigums ir pargajis vingrojot,( jo tad, kad man pec rentgena konstateja skoleozi, tad nosutija pie neiraloga, neiralogs mani nosutija uz fizioterapiju un zales pie sapem, ta ka mani uz papildus izmeklesanu nenosutija. Vingrojot majas apstaklos pusgadu pargaja nejutigums kaja, sapes mugura ta ka samazinajas, bet vinas tomer ir, ka ari pie kreisas lapstinas. Un otrs specialists, kurs teica, ka ta nav skoleoze, slips iegurns, kurs tiek iztaisnots, tacu man ir jaizvairas no situacijam,kas varot izbidiit( un mani ari sis specialists nesuta uz izmeklajumiem talakiem). Japiebilst,ka stradaju garas stundas,gan sezot,gan stavot.Darbaa pasliktinas muguras stavoklis. Velos uzzinat, kadus jus veiciet saja gadijuma izmeklejumus, lai preciizi es zinatu,kas man par vaini un, ka arstet to talak,lai nepaliktu sliktak!? Par uzticesanos( ko jautajat,kad uzskaku terapiju)- gruti pateikt, jo ir dazadi viedokli, bet nevelos aparstet, bet izarstet. ja jus man spejat palidzet, sakiet kads ir jusu darba laiks otrdienas?
Atbilde:
2012-03-21
Labdien,Aļona!Es jums ieteiktu papildus uztaisīt magnētisko rezonansi mugurkaulam.Ja vēlaties pierakstīties,tad labāk būtu sazvanīties.Ar cieņu,Vadims Puharts