Iveta
2009-02-21
manai meitiņai ir 1,3 mēn. Staigā no 10,mēn.Tagd manām nedaudz līkas kājiņas, sēžot vienmēr paticis sēdēt starp kājām burtā M, vai tas varēja izsaukt nepareizu kāju formu, kā to var labot ar kādiem vingrinājumiem.Paldies
Atbilde:
2009-02-21
Vingrojumus izvēlamies atkarībā no tā kāda veida deformācija,t.i., O vai X kāju forma.X kājām vingrojumus video versijā atradīsiet publikācijās. Nenāktu par sliktu pārbaudīt iegurņa simetriju, mugurkaulu, kāju muskuļu tonusu.Jāatcerās, ka valgus un varus deformācija līdz noteiktam vecumam ir fizioloģiska norma.
Aldis
2009-02-13
Kurās dienās strādājat Rīgā? Kāds ir vēlākais pieņemšanas laiks?
Atbilde:
2009-02-13
Trešdienās no plkst.8 - 18.00, tikai pēc iepriekšēja pieraksta!
Jānis
2009-02-06
Labdien! Man veselības stāvokļa uzlabošanai ir ieteikta regulāra vienmērīga fiziska slodze. Kāda veida aktivitātes un cik ilgas tās veicamas??? (problēma saistībā ar asinsspiedienu un stresu ikdienā)
Atbilde:
2009-02-10
Var iet pastaigās ar dažādu soļu tempu: Lēns 70 - 80 soļi min, vidējs 80 - 100 soļi min, ātrs 100 - 120 soļi min Iesākumā veic 2 - 3 km, vēlāk var arī vairāk. Slodzei ir jābūt pakāpeniskai.Ja asinsspiediens augstāks par 180/110, tad fiziskās aktivitātes nebūtu vēlamas.Jāizvairās no sporta veidiem, kas paaugstina asinsspiedienu, piem., smagatlētika.Ieteicamās aktivitātes:vingrošana ūdenī,braukšana ar velosipēdu, austrumu vingrošana (Tai - či, Cigun, joga), dozēta soļošana.Svarīgi pareizi elpot ar diafragmu.Regulāri ir jāapmeklē fizioterapeits, osteopāts, manuālais terapeits, kas atbrīvo kakla daļu, diafragmu, galvas šuves, fiksācijas šajās zonās var veicināt paaugstinātu spiedienu.
Indra
2009-01-29
Labdien!Jūtīga muguras pati lejasdaļa, ilgāk sēžot sāp sēžas kauli, arī kājas stīvas. Problēma ir ar muguru vai gūžas kauliem? Arī stāvus noliecoties ar rokām pie grīdas velk kāju aizmugure un tie paši kauli sēžā.
Atbilde:
2009-01-30
Pie sēžas kauliem stiprinās augšstilba atliecēju un ceļa saliecēju muskuļu grupa. Ilgstoši sēžot šie muskuļi var saīsināties un radīt sāpes to piestiprināšanās vietās, muguras lejasdaļā. Iesākumā varat mēģināt izstiept šos muskuļus, tos var atrast publikāciju sadaļā(vingrojumi kājām). Ja nelīdzēs, tad konsultējaties ar fizioterapeitu!
Valentīna
2009-01-24
Pirms mēneša sanāca neveiksmīgi pakrist un salauzt roku virs plaukstas. Tagad ģipsis ir noņemts, bet roka liekas smaga un neizdodas viņu iekustināt, nevaru padarīt pat mājas darbiņus. Kādi vingrojumi man var palīdzēt, varbūt kādas procedūras. Ģipsi noņēma pirms aptuveni sešām nedēļām. Paldies iepriekš par atbildi.
Atbilde:
2009-01-30
Ir jāizstrādā tās kustības, kuras ir ierobežotas, var izmantot dažādus palīgrīkus - nūju, bumbu, espanderi. Vingrojumus vislabāk veikt pēc siltas vannītes ( ūdens temperatūra 37 grādi), arī ūdenī var izkustināt plaukstu visos virzienos. Ir lietas ko jūs pati nevarēsiet izdarīt, piem., pasīvi izstiept un izstrādāt locītavu un plaukstas kauliņus. Iespējams būs nepieciešams pārbaudīt kakla daļu (rokas muskuļu inervācija), pleca un elkoņa locītavu. Iesākumā būtu labi konsultēties ar fizioterapeitu...
INETA
2009-01-15
LABDIEN! ATKAL PIE ŠIEM GRŪTAJIEM DARBIEMESMU ATGRIZUSIES PIESAVAS VEC;AS PROFESIJAS ŠUVĒJA NU JAU NEDĒĻU ŠAUSMĪGI SĀP SPARNDA UN PLECIPATNOPIRKU PIAPRU PLĀSKTERUS SMĒRES BET NEKAS NELĪDZ KĀDU LAIKU GĀJU UZ AIROBIKU DRUSKU BIJA LABĀK BET LAI GALĪGI PĀRIETU NEBIJA , KO MAN LABĀKDARĪT ARKATRU DIENU PALIEK AR VIENTRAKĀK TĀSSĀPES IR NECIEŠAAMS LIKEA SKĀ GALVU NOLIEC TĀ SAVELK UN DOMĀ VAI PIECELSIES VAI NĒ , PAT NO RĪTA MASĒJU AR DVIELI SPRANDU?
Atbilde:
2009-01-16
Strādājot ir jākontrolē galvas un plecu stāvoklis, t.i., lai galva nav pārlieku saliekta, jāseko lai pleci netiktu izvirzīti uz priekšu, nesēdēt ar sakumpušu muguru. Galda augstumam ir jābūt optimālam, lai apakšdelmus noliekot uz virsmas mugura paliek iztaisnota. Būtu labi periodiski veikt kakla plecu joslas, galvas masāžu, pagulēt uz adatu paklājiņa (Kuzņecova iplikators). Ik pēc pusstundas jāveic vingrojumi kaklam, pleciem, krūšu kurvim, elpošanas vingrojumi (vingrojumi būs atrodami publikāciju sadaļā pēc 2. nedēļām). Ja šis pasākumu kopums nedēļas laikā nedod rezultāta ir jāgriežās pie neirologa, fizioterapeita, lai tas izmeklē kakla krūšu skriemeļus,plaušu kupola saites, atslēgas kaulus.
Ojārs
2009-01-10
Labdien! Man ir atlūzis kaula gabaliņš no iekšējās potītes priekšējās daļas. Nelaime tāda, ka uz papēža ir ādas kaite, kuru vajag regulāri apstrādāt. Ar ģipsi jāstaigā vēl vismaz 2 nedēļas, tad atlūzums varētu pieagt klāt un operācija nebūtu jātaisa. 1)Tā varētu notikt? 2)Vai pastāv fiksējošs palīglīdzeklis potītei ģipš vietā (šina?), kuru regulāri var noņemt un uzlikt. Kur var nopirkt vai iznomāt?
Atbilde:
2009-01-11
Pēc ģipša noņemšanas ir jāuztaisa rentgena uzņēmums, tas arī parādīs cik labi ir sadzijis kauls. Cik ātri izveidosies kaula rumbējums ir atkarīgs no lūzuma veida, cilvēka vecuma un pasākumu kopuma, ko veic līdz noņem ģipsi.Lai ātrāk pieaugtu kauls ir jākustina augstākstāvošošās brīvās locītavas, jāmasē veselā kāja, ar pirkstu jāapklauvē ģipsis virs lūzuma vietas.Par ģipša nomaiņu pret šinu ir jākonsultējas ar ķirurgu.