Raimonds
2009-04-01
Man kādu laiciņu sāpēja mugura, protams, sāku meklēt, kas varētu būt par vainu. Uztaisīja rentgenu un diagnosticēja Šmorļa trūci. Vai tas ir tas pats kas disku trūce? Cik nopietni tas ietekmē dzīves kvalitātes? un vai nepieciešama dziļāka izmeklēšana ( pim, datortomogrāfija vai vēl kaut kas), lai precizētu vainu, vai tas nav nepieciešams? Ko darīt ja fiziotereapija nepalīdz?
Atbilde:
2009-04-02
Šmorla trūces gadījumā starpskriemeļu diska saturs tiek iespiests skriemeļa ķermenī, netiek nospiesta nervu saknīte vai sašaurināts mugurkaula kanāls. Tas būtiski neietekmē dzīves kvalitāti. Ja muguras sāpes ir ilgstošas, ar biežiem recidīviem, ja sāpes un tirpšana izplatās visas kājas garumā un ir novērojams kājas muskuļu vājums, izdilums, tad būtu labi veikt datortomogrāfiju vai magnētisko rezonansi. Šmorla trūces gadījumā ir jānovērtē iegurņa, mugurkaula simetrija, muskuļu tonuss. Vārdu sakot jālīdzsvaro kustību - balsta aparāts, lai tas būtu maksimāli adaptēts ikdienas aktivitātēm. Šeit var labi palīdzēt osteopātija, jo tā strādā uz visām organisma sistēmām.
Sanita
2009-03-22
sveicinaati! pirms diviem gadiem ne no kaa izgriezaas kreisaas kaajas celis. tas tika ielikts vietaa un iegjipseets. peec gjipsha nonjemshanas kaaja it kaa nesaapeeja, bet bija pagruutaak iet. gaaja laiks un ieshana kljuva arvien neiespeejamaaka. ljoti lielas saapec un kaajas saliektas celjos (it kaa seedeetu) un taa visu laiku eju. pamazaam saaka saapeet arii otra kaaja un nu eju ar abaam saliektaam kaajaam. esmu bijusi pie visaadiem aarstiem, bet neviens neko nevareeja atrast. kaajaas viss ir pilniigaa kaartiibaa. bet tad kaads aarsts izdomaaja mani aizsuutiit uz muguras rentgenu, kur nu arii beidzot atklaaja, ka man ir osteohondropaatija, kifoze un lardoze. ko Juus man ieteiktu taalaak? varbuut varu pierakstiities pie Jums un ar vingroshanu es vareeshu atsaakt normaalas kaaju kustiibas un pareizi iet? cik maksaa viziite pie Jums? ko Juus man ieteiktu? jau ieprieksh paldies! gaidiishu driizu atbildi!
Atbilde:
2009-03-22
Sanita,šādos gadījumos manuāli ir jāizmeklē mugurkaula skriemeļu kustīgums, pēdu, gūžas, ceļa locītavas, muskuļu spēks un garums. To visu var izdarīt pirmajā apmeklējuma reizē un izejot no atrades dot Jums rekomendācijas, vingrojumus, kurus var veikt mājas apstākļos.Pirmās vizītes laikā notiek arī ārstēšana. Parasti ar pacientu strādāju 1 stundu. Procedūras maksa 20 Ls. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts.
Arvils
2009-03-18
Sveiki.biju saulauzis pirkstu(zeltnesi)tagad ārstēšanās ir pabeigta bet pirsts ir tikpat kā nekustīgs,kā man viņu labāk trenēt lai nepaliktu stīvs..
Atbilde:
2009-03-19
Lai uzlabotu kustīgumu pirkstā ir jāveic locītavu spēle, kad pirksta distālā un proksimālā falanga tiek satverta un pa vidu esošā locītava tiek izkustināta visos virzienos. Tāpat ir jāizstrādā plaukstas pamatnes kauliņi, jāatbrīvo vidusnervs un elkoņa nervs.Pašam būs to izdarīt grūti, jo nepieciešamas speciālas zināšanas.Arvil, es jums ieteiktu griezties pie fizioterapeita, viņš arī novērtēs Jūsu pirkstu un pastāstīs kā to izstrādāt. Patreiz varat mēģināt izstrādāt pirksta saliekšanu, atliekšanu un mobilizēt plaukstas kaulus (spiest paralona bumbiņu,ķīniešu bumbiņu ripināšana,bumbas dribls, grāmatas stumšana pa galdu),tāpat labi 1 reiz dienā siltas vannītes - 37 grādi.
Aelita
2009-03-06
Labdien! Man konstatēta stipri noslīdējusi labās puses niere, vairāk par divu muguras sriemeļu platumā, un arī traucēta funkcija.Sāp visu laiku, un pie kustībām stiprāk, nemaz nerunājot par kādu sportošanu. Tagad baidos normāli kustēties, lai nepaliek vēl sliktāk. Vai ir kādas metodes, lai nostiprināt vietā nieri un uzlabot situāciju?
Atbilde:
2009-03-07
Nieres noslīdēšanu var veicināt daudzi faktori: pēcoperācijas rētaudi(pēc apendektomijas), augšupejošās resnās zarnas distālā gala fiksācija, dzemdes retroversija, hroniskas plaušu un aknu saslimšanas.Visas nosauktās struktūras manuāli jāizmeklē un jāuzlabo to kustīgums. Ir speciālas tehnikas uz iekšējiem orgāniem, kas var uzlabot nieres stāvokli. Aelita, ja vēlaties varat pierakstīties uz vienreizēju konsultāciju, tad arī būtu skaidrāk zināms kurā virzienā strādāt. Tad varētu arī parādīt vingrojumus priekš noslīdējušās nieres, kurus var veikt patstāvīgi mājas apstākļos.Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
mika
2009-02-27
Lbdien! Mitros laika apstākļos sāp ceļi, Kas tas varētu būt un kā to var ārstēt.
Atbilde:
2009-03-01
Dabas faktori uz mūsu organismu iedarbojas caur receptoriem (termoreceptori, baroreceptori), kā rezultātā izmainās centrālās un veģetatīvās nervu sistēmas darbība. Izmainās hormonu izstrāde, fermentu aktivitāte, asinsrite. Tieši vai netieši šie faktori ietekmē arī locītavas. Profilakse pastiprinātai meteojūtībai:ūdens procedūras (siltas vannītes, kontrastprocedūras), masāža, refleksoterapija (akupresūra, Su - Džok terapija), ārstnieciskā vingrošana, pastaigas svaigā gaisā, peldēšana, uzturēt imunitāti - C, A, E vitamīni, mikroelementi...
Beata
2009-02-27
Ko Jus man ieteiktu vegetativas distonijas gadijuma, ja nepanesu praktiski nekadus medikamentus? Ka vispar so kaiti arste bez zalem?
Atbilde:
2009-03-01
Veģetatīvās distonijas simptomus var mazināt ar sekojošām metodēm: ūdensprocedūras (kontrastdušas, ūdensaerobika, peldēšana), masāža, akupresūra, akupunktūra, joga + elpošanas vingrojumi, Tai - Či, Cigun,ārstnieciskā vingrošana, osteopātiska terapija. Sevišķi efektīvas metodes ir ostepātiska ārstēšana un adatu terapija.
Ronalds
2009-02-24
Labdien! Jautājums ir tāds, labu laiku atpakaļ, sportojot mugurā parādījās asas sāpes, kas bij ilgu laiku, pēc mēnešiem 3 viss nostabilizējās, bet pēc lielākas slodzes sāpes parādās, biju uz rengenu pateica ka visi skriemeļi uz vietas! kas varētu būt, un kā to novērst!!! Paldies!
Atbilde:
2009-02-25
Muguras sāpes var izsaukt starpskriemeļu locītavu bloks,paaugstināts muguras muskuļu tonuss.Bieži muguras problēmu cēlonis var būt iegurņa asimetrija, pēcoperācijas rētaudi, pēdas kaulu bloks,iekšējo orgānu fiksācijas.Jums ir jāgriežās pie osteopāta, manuālā terapeita vai fizioterapeita.