Inese
2009-06-17
Labdien! Pēc riteņbraukšanas bija notirpuši kreisās rokas divi pirksti (mazais un blakus, sākumā tam nepievērsu uzmanību, bet nu jau otro dienu tas nepāriet- pirksti ir tādi kā notirpuši. Kas varētu būt pie vainas?
Atbilde:
2009-06-17
Visticamāk, pie vainas būs elkoņa nervs.
Evelina
2009-06-06
Labdien! Pirms paris dienam pamaniju, ka astes kauls ir it kaa nedaudz zemak, neka tam vajadzetu but un ar roku labi sataustaami ir kaulini. Ieprieks tam nebiju pieversusi uzmanibu - iespejams, ka man taa visu muzhu bijis.. nezinu. Bernam ir 1 gadins. Varbut tas ir no grutniecibas/dzemdiibaam ta palicis? Nekadas sapes vai diskomforta no taa nav. Vai man butu kaut kur jadodas parbaudities un pie kada arsta ir jadodas? Paldies, Evelina
Atbilde:
2009-06-07
Evelīna, Jūs varat griezties pie fizioterapeita, manuālā terapeita, osteopāta. Palpatori ir jānosaka astes kaula, iegurņa kaulu un krusta kaula kustīgums, saišu sasprindzinājums. Tad arī varēs pateikt vai asteskauls ir vietā.
Eriks
2009-05-27
Labdien!Mūsu bērnam ir nogulēta galviņa,gribētos uzzināt kāda veidā viņu var izlidzināt un vai bērnam ir sāpīga šī procedūra?
Atbilde:
2009-05-27
Šī procedūra nav sāpīga, bērna galviņa maigi tiek turēta ar dažādiem satvērieniem līdz šie kauli atbrīvojas, kļūst kustīgi un plastiski. Šādos gadījumos jo ātrāk sāk, jo vieglāk un ātrāk var panākt vēlamo rezultātu. Ar cieņu, fizioterapets Vadims Puharts.
Ilona
2009-05-25
Добрый день! Моему сыну 9 лет. У него неправильная постановка стопы при ходьбе ( носки в разные стороны). Можно ли как-то это исправить? Спасибо
Atbilde:
2009-05-26
Вашему ребёнку нужно обследовать позвоночник, тазовые кости и крестец,а также суставы ног.Возможно виноват разный мышечный тонус ног.Нужно видеть ребёнка.С уважением,физиотерапевт Вадим Пухарт.
Eva
2009-05-23
Labdien!Grūtn 8.mēnesī iekļuvu avārijā un guvu Th3,4,5 un 6 mugurkaula skriemeļu kompresijas lūzumu.Tika parakstīts gultas režīms 5 nedēļas un CT pēc 3mēnešiem. Otrdien iešu uz CT. Gribēju uzzināt pie kā tālāk griezties? Protams,ir sūdzības par nepatīkamām izjūtām lāpstiņu rajonā,ir bijušas arī migrēnas lēkmes... Pie tam man bija ķeizargrieziens ar spinālo anestēziju un anesteziologs arī izteica aizdomas uz senu astes kaula lūzumu (anestēzija nekādi neiedarbojās uz vienu ķermeņa pusi)... Paldies!
Atbilde:
2009-05-24
Domāju, būtu lietderīgi Jūs izmeklēt osteopātiski,t.i., krusta un galvas kaulu, skriemeļu savstarpējo kustīgumu, muskuļu tonusu, iekšējo orgānu un apvalku mobilitāti utt. Visas šīs sistēmas varēja ciest autoavārijā (pātagas cirtiena trauma).
Inta
2009-05-19
Pirms kāda laiciņa saskāros ar problēmu, kad nedēļu no vietas ārkārtīgi sāpēja galva. Darba specifika ir 8 stundas pie datora, vecums 21. gads. Pēc ārstu pārbaudes nekas sevišķs netika atklāts, bet rentgenā parādījās, ka ir nedaudz izvirzījies (baidos samelot) 6. mugurkaula skriemelis. Sēžot pie galda mēģinu to vietu pavingrināt, bet baidos, ka ar to nepietiek, jo vēl ar vien šis skriemelis ik pa laikam ar roku jūtami izbīdās. Vai ar šādiem vingrinājumiem pietiek vai arī steidzami jāķeras pie fizioterapijas? Paldies!
Atbilde:
2009-05-19
Ja esat pareizi sakārtojusi darba vidi un pildat pareizi vingrojumus, bet sāpes nepāriet, tad labāk konsultēties ar fizioterapeitu. Iespējams, ir nepieciešama mugurkaula korekcija, noteiktu muskuļu atbrīvošana.Pirms tam arFizioterapeits ar speciāliem testiem izmeklēs mugurkaulu, muskuļus, saites, lai atrastu galvassāpju īsto cēloni, tam nav jābūt obligāti kakla daļā. Sāpes var izsaukt sasprindzināti muskuļi,krūšu kurvja augšējās atveres kauli, plaušu kupola saites, galvas šuvju, membrānu traucēta mobilitāte. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Jana
2009-05-11
Labvakar. Vēlējos pajautāt par Šlatera slimību. Manam dēlam (17) tā tika konstatēta jau pirms trim gadiem, tomēr celis vēl jo projām spēcīgi sāp. Ģimenes ārste uzrakstīja atbrīvojumu no sporta stundām, bet skolotāja apgalvo, ka obligāti ir jāsporto. Dēl ir izmisumā, jau domājot par tām sāpēm, kuras nāksies ciest. Pati nezinu ko īsti darīt, jo no vienas puses vēlos lai viņš fiziski tomēr attīstās, bet baidos uzspiest sportu. Paldies par iespēju vaicāt.
Atbilde:
2009-05-12
Ja ir stipras sāpes, tad fiziskas aktivitātes nebūtu vēlamas, jo tas traucē skrimšļa pārkaulošanās procesam. Līdzko parādās sāpes celī ir jāuzsāk terapija,tā, galvenokārt, ietver osteopātiskas metodes, t.i., ne tikai apakšstilba pauguriņa intraossālu atbrīvošanu, bet arī iegurņa, mugurkaula,zemāk un augstāk esošo locītavu korekciju, mobilizāciju. Tikai tad varēs panākt vēlamo efektu.