Jana
2009-05-11
Labvakar. Vēlējos pajautāt par Šlatera slimību. Manam dēlam (17) tā tika konstatēta jau pirms trim gadiem, tomēr celis vēl jo projām spēcīgi sāp. Ģimenes ārste uzrakstīja atbrīvojumu no sporta stundām, bet skolotāja apgalvo, ka obligāti ir jāsporto. Dēl ir izmisumā, jau domājot par tām sāpēm, kuras nāksies ciest. Pati nezinu ko īsti darīt, jo no vienas puses vēlos lai viņš fiziski tomēr attīstās, bet baidos uzspiest sportu. Paldies par iespēju vaicāt.
Atbilde:
2009-05-12
Ja ir stipras sāpes, tad fiziskas aktivitātes nebūtu vēlamas, jo tas traucē skrimšļa pārkaulošanās procesam. Līdzko parādās sāpes celī ir jāuzsāk terapija,tā, galvenokārt, ietver osteopātiskas metodes, t.i., ne tikai apakšstilba pauguriņa intraossālu atbrīvošanu, bet arī iegurņa, mugurkaula,zemāk un augstāk esošo locītavu korekciju, mobilizāciju. Tikai tad varēs panākt vēlamo efektu.
Vija
2009-05-09
Labdien.Manam delinam ir 2gadi un 9menesi,rudeni vinam saka sapet veders,neko neatradam,pec tam saka sapet pirkstu gali,vel pec menesa pie fiziskas slodzes paradijas klepus(plausas tiras),pec dazam nedelam pa nakti saka sapet ari kaju pirksti.Februari konstatejam ka sak deformeties mugura.Kirugs konstateja skoliozi smaga stavokli.Ko jus iesakiet mums darit?Kadu arsniecibu vispirms iesakt?
Atbilde:
2009-05-09
Labdien, Vija! Grūti kaut ko ieteikt, ja bērns nav izmeklēts. Ir jānoskaidro vai bērna kustību - balsta aparāts, iekšējo orgānu, kranio - sakrālā un nervu sistēma ir adaptēta. To var noskaidrot izmeklējot osteopātiski. Jūs varat pierakstīties uz vienu konsultāciju, tad varētu arī izdomāt kā palīdzēt Jūsu bērniņam.
Ināra
2009-05-08
labdien, mani māc nemiers par manas meitiņas galvaskausa formu, jo ir diezgan stipri nogulēta viena pusīte. Gimenes ārste saka ka viss būs labi, bet mums jau rit 8. mēnesis un nekas nav labāk kaut gan guldu meitiņu vairāk uz nenogulētās pusītes.Vai Jūs u spēkos ir kaut kā mums palīdzēt?
Atbilde:
2009-05-09
Labdien,Ināra. Jūsu gadījumā var palīdzēt osteopātiskās kraniālās tehnikas, kas uzlabo galvas kaulu šuvju, membrānu kustīgumu un kaulu plastiskumu.Ir jāredz bērns, lai noteiktu kurš no augšminētajiem faktoriem ir noteicošais.Ar cieņu, fizoterapeits Vadims.
Ego
2009-05-07
Labdien, man pēc antibiotiku lietošanas sākās visādas problēmas,roku un kāju tirpšana, reiboņi, nemiers- neirologs uzstādīja diagnozi- veģetatīvā disfunkcija. Bet man paralēli šīm problēmam ir izteikti savilkti muskuļi( kaklā kamola sajūta), un arī liekas, ka kauli izbīdījušies. Vai šie simptomi var būt no VD, vai arī tā ir kāda cita problēma un man jāapmeklē fizioterapeits ? ģimenes ārste saka, ka tās ir tikai manas iedomas, bet es pazīstu savu ķermeni un redzu izmaiņas.
Atbilde:
2009-05-09
Daudzi no šiem simptomiem var norādīt arī uz veģetatīvo distoniju. Veģetatīvā distonija ir simpātiskās un parasimpātiskās nervu sistēmas darbības asinhronismu. Mugurkaula (simpātiskā nervu sist.) un krusta kaula, galvas kaulu (parasimpātiskā nervu sist.), līdzsvarošana varētu mazināt Jūsu minētās sūdzības.
Mārīte
2009-04-29
sveiki gribeju pajautat.. kadi butu pareizakie plecu joslu iesildisanas vingrinajumi?vai ari kur par to var palasit!
Atbilde:
2009-04-30
Mazu ieskatu var apskatīt video versijā publikācijā - Vingrojumi kaklam, pleciem un rokām.
Agnese
2009-04-17
Manam dēlam ir 15 gadu. Viņš sūdzas par regulārām muguras sāpēm.Uztraucos tādēļ, ka viņa tēvam ir deformēts mugurkauls un arī viņam ap 16 gadu vecumu sākusi sāpēt mugura un mugurkauls sāka deformēties, viņam ir kupris.Baidos, vai tas nav pārmantots arī dēlam.Ko mēs varam darīt, lai būtu droši, ka dēls saglabās savu stalto augumu? Ar cieņu, Agnese.
Atbilde:
2009-04-17
Labdien, Agnese! Vispirms būtu labi uztaisīt mugurkaula rentgenu, lai novērtētu krūšu skriemeļu formu (ķīļveida skriemeļi Šanca - Šeiermana - May slimībai, skriemeļu «krāteri« (Šmorla trūce). Pēc tam jādodās pie fizioterapeita, lai tas novērtē mugurkaulu, krūšu kurvi funkcionāli - skriemeļu, ribu, diafragmas, vidastenes kustīgumu. Fizioterapeits individuāli piemeklēs mobilizējošus, stiepjošus vingrojumus mugurai. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Aina
2009-04-16
Labdien! Cerībā, ka varēsiet man vismaz kaut ko ieteikt:pēc vairogdziedzera operācijas ir pazudusi balss un grūti elpot, esmu pieteikusies rindā pie foniatra, bet līdz tam ir vēl jāgaida...ko es pati varu darīt lietas labā?
Atbilde:
2009-04-16
Labdien, Aina! Vispirms ir maigi jāizstiepj pēcoperācijas rētu un jāuzlabo kustīgums viscerālajā kakla daļā, tāpat ir jāpastrādā ar vidasteni. Kā pašai pastiept rētu Jums parādīs speciālists, pārējās manipulācijas prasa speciālas zināšanas...Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.