Aina
2009-04-16
Labdien! Cerībā, ka varēsiet man vismaz kaut ko ieteikt:pēc vairogdziedzera operācijas ir pazudusi balss un grūti elpot, esmu pieteikusies rindā pie foniatra, bet līdz tam ir vēl jāgaida...ko es pati varu darīt lietas labā?
Atbilde:
2009-04-16
Labdien, Aina! Vispirms ir maigi jāizstiepj pēcoperācijas rētu un jāuzlabo kustīgums viscerālajā kakla daļā, tāpat ir jāpastrādā ar vidasteni. Kā pašai pastiept rētu Jums parādīs speciālists, pārējās manipulācijas prasa speciālas zināšanas...Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Daiga Ozola
2009-04-15
Labdien.Manam dēlam 16.gadi klīniskā diagnoze ;spondiloze torakolumbālā mugurkaula daļā ar lumablģijām,šmolļa trūce,dorsālas disku protrūzijas L2-S1.Gribu zināt vai osteopāta speciālists var līdzēt vai jāmeklē hiropraktors.
Atbilde:
2009-04-15
Osteopātija šajā gadījumā var palīdzēt, bez mugurkaula korekcijas (bērniem mugurkuls tiek koriģēts ar muskuļu enerģijas tehnikām, bez skriemeļu krikšķināšanas),iespējams, būs jāatbrīvo diafragma, gūžas saliecējmuskuļi, apzarnis, jo šīs struktūras stiprinās pie mugurkaula jostas daļas. Tāpat būs jāpārbauda galvas kaulu kustīgums...utt. Parasti, bērniem var pietikt ar 2 - 3 osteopātiskām procedūrām. Ar cieņu, Vadims.
I.P.
2009-04-12
Labdien. Pirms 2 gadiem sāka tirpt pirksti.Uztaisīja rentgenu-diagnoze-kakla skriemeļu spandaloze.pēc masāžām pārgāja. Šogad tās pašas rokas plecs sāka sāpēt. Roku nevar pacelt uz augšu un pie straujām kustībām ir asa sāpe plecā, Vai tā ir tā pati spandaloze vai kas cits?
Atbilde:
2009-04-13
Sāpes, kustību ierobežojumu pleca locītavā var radīt gan sāpju punkti (trigeri) apkārtesošajos muskuļos, gan atslēgas kaula, kakla - krūšu skriemeļu pārejas bloks, gan iekšējie orgāni, rētaudi...utt. Iemeslu var būt ļoti daudz, bet īsto varēs noteikt speciālists, kad viņš Jūs izmeklēs.
Martins
2009-04-08
Labdien, man ir sēdošs darbs, aizdomas, ka kāds sēžas nerva iekaisums. Sakiet, ir kādi vingrinājumi jāpilda? Ar medikamentiem noņemt sāpes? Vai tā vaina dēļ darba var palikt hroniska? paldies jau iepriekš.
Atbilde:
2009-04-08
Labdien,Mārtiņ! Savas aizdomas par sēžas nerva iekaisumu ir jāapstiprina konsultējoties ar neirologu. Iespējams, Jums būs nepieciešams uztaisīt mugurkaula rentgenu, kompjūteru...Ārsts izlems vai Jums ir nepieciešams lietot pretiekaisuma preparātus.Tad ar izmeklējuma rezultātiem jādodās pie fizioterapeita, lai tas funkcionāli izmeklētu Jūsu mugurkaulu, iegurni, muskuļus un veiktu nepieciešamās korekcijas. Fizioterapeits pastāstīs par ergonomiskām pozām,vingrojumiem.
Evita
2009-04-02
Sakiet lūdzu, kādas ir sekas fiziskajai pārslodzei, kas rodas no intensīvas sportošanas [ieaugušam vīrietim (30 gadi). Ar intensīvu sportošanu tiek domāts aktīvatrenažieru zāles apmeklēšana (katru dienu), futbola treniņi 3x nedēļā, hojeks - 3-4x nedēļā, piedevām mēdz būt tā, ka visi šie treniņi var iekrist vienā dienā. Papildus tam - riteņbraukšana, skriešana utt. Cilvēks sūdzas par galvas sāpēm.
Atbilde:
2009-04-02
Fiziskas pārslodzes simptomi: sāpes muskuļos, locītavās, galvasreiboņi, difūzas galvassāpes, miega traucējumi, paaugstināta uzbudināmība, nogurums, pazeminātas sirds darbaspējas, arteriālā hipertenzija.
Raimonds
2009-04-01
Man kādu laiciņu sāpēja mugura, protams, sāku meklēt, kas varētu būt par vainu. Uztaisīja rentgenu un diagnosticēja Šmorļa trūci. Vai tas ir tas pats kas disku trūce? Cik nopietni tas ietekmē dzīves kvalitātes? un vai nepieciešama dziļāka izmeklēšana ( pim, datortomogrāfija vai vēl kaut kas), lai precizētu vainu, vai tas nav nepieciešams? Ko darīt ja fiziotereapija nepalīdz?
Atbilde:
2009-04-02
Šmorla trūces gadījumā starpskriemeļu diska saturs tiek iespiests skriemeļa ķermenī, netiek nospiesta nervu saknīte vai sašaurināts mugurkaula kanāls. Tas būtiski neietekmē dzīves kvalitāti. Ja muguras sāpes ir ilgstošas, ar biežiem recidīviem, ja sāpes un tirpšana izplatās visas kājas garumā un ir novērojams kājas muskuļu vājums, izdilums, tad būtu labi veikt datortomogrāfiju vai magnētisko rezonansi. Šmorla trūces gadījumā ir jānovērtē iegurņa, mugurkaula simetrija, muskuļu tonuss. Vārdu sakot jālīdzsvaro kustību - balsta aparāts, lai tas būtu maksimāli adaptēts ikdienas aktivitātēm. Šeit var labi palīdzēt osteopātija, jo tā strādā uz visām organisma sistēmām.
Sanita
2009-03-22
sveicinaati! pirms diviem gadiem ne no kaa izgriezaas kreisaas kaajas celis. tas tika ielikts vietaa un iegjipseets. peec gjipsha nonjemshanas kaaja it kaa nesaapeeja, bet bija pagruutaak iet. gaaja laiks un ieshana kljuva arvien neiespeejamaaka. ljoti lielas saapec un kaajas saliektas celjos (it kaa seedeetu) un taa visu laiku eju. pamazaam saaka saapeet arii otra kaaja un nu eju ar abaam saliektaam kaajaam. esmu bijusi pie visaadiem aarstiem, bet neviens neko nevareeja atrast. kaajaas viss ir pilniigaa kaartiibaa. bet tad kaads aarsts izdomaaja mani aizsuutiit uz muguras rentgenu, kur nu arii beidzot atklaaja, ka man ir osteohondropaatija, kifoze un lardoze. ko Juus man ieteiktu taalaak? varbuut varu pierakstiities pie Jums un ar vingroshanu es vareeshu atsaakt normaalas kaaju kustiibas un pareizi iet? cik maksaa viziite pie Jums? ko Juus man ieteiktu? jau ieprieksh paldies! gaidiishu driizu atbildi!
Atbilde:
2009-03-22
Sanita,šādos gadījumos manuāli ir jāizmeklē mugurkaula skriemeļu kustīgums, pēdu, gūžas, ceļa locītavas, muskuļu spēks un garums. To visu var izdarīt pirmajā apmeklējuma reizē un izejot no atrades dot Jums rekomendācijas, vingrojumus, kurus var veikt mājas apstākļos.Pirmās vizītes laikā notiek arī ārstēšana. Parasti ar pacientu strādāju 1 stundu. Procedūras maksa 20 Ls. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts.