Ilze
2009-11-25
Labdien! Man diagnosticēja C4-C5 diska lēzenu dorzālu protrūziju par 3mm ar mērenu ietekmi uz durālo maisu un abpusējiem foramināliem sašaurinājumiem. Vai te var būtiski līdzēt fizioterapija, masāža?
Atbilde:
2009-11-26
Fizioterapeits Jums izstāstīs par ikdienas darba un atpūtas pozām, lai mazinātu ietekmi uz nervu saknīti. Par to vai var veikt masāžu vai kādas citas manipulācijas noteiks pilna neiroloģiska izmeklēšana:refleksi, muskuļu spēka testi, jušanas pārbaude. Izejot no atrades var domāt par masāžu, vingrojumiem vai kādām citām manipulācijām.
Gunta
2009-11-25
Labdien! Manam tētim, kad viņš iet it kā saļimst kājas un zūd kājās spēks, dažreiz pat paklūp.Tas atkārtojas jau ilgāku laiku, taču pats palīdzību nemeklē. Sakiet, kas tam būtu par iemeslu un pie kāda speciālista būtu jāgriežas ? Paldies!!!
Atbilde:
2009-11-26
Labdien, Gunta!Vispirms jums ir jāgriežās pie neirologa, lai tas veic pilnu neiroloģisku izmeklēšanu. Iespējams būs nepieciešamība veikt papildus izmeklēšanu (asinsvadu doplerogrāfiju, magnētisko rezonansi). Visticamāk problēma varētu būt asinsvados.
Lelde
2009-11-23
Labdien, sakiet lūdzu, ja ir palielināti kāju ikri, vai ir iespēja tos padarīt ievērojami slaidākus(piem., ar kāju stiepšanas vingrinājumiem) vai kā citādi? Paldies.:)
Atbilde:
2009-11-23
Kāju ikru lielums ir ģenētiski noteikta īpatnība, tāpēc stiepšana nelīdzēs.
Kristīne
2009-11-23
Labdien! Sakiet lūdzu vai no mugurkaula deformācijas (ir parādījušies tā saucamie "radziņi"), var būt elpošanas problēmas (tā, ka grūti ievilkt dziļo elpu)?? Paldies!
Atbilde:
2009-11-23
Labdien, Kristīn! Ja veicot dziļu ieelpu parādās sāpes krūšu kurvī, tad vaina var būt starpribu nerva kairinājums, ko izsauc ribas pamežģījums. Ja sāpju nav, visticamāk, problēma ir diafragmas (ieelpas muskulis) fiksācijā.
elvis
2009-11-22
labdien! man ir tas saucamais osguda-šlātera slimiba.Spēlēju basketbolu.man ir 15 gadi.lūdzu pasakiet kā es varu samazināt sāpes zem ceļa???Daudziem manu gadu jauniešiem tā ir,vai sāpes ar laiku pāries???Man sāp 7 mēneši,no kuriem 4 nesportoju.ko jūs ieteiktu?Paldies
Atbilde:
2009-11-23
Labdien, Elvi! Osguta Šlātera slimība visbiežāk sastopama sportiski aktīviem pusaudžiem. Slidošana, futbols, skriešana, basketbols, pastiprināti noslogo kāju muskuļus, kā rezultātā notiek šo muskuļu piestiprināšanās vietas - apakšstilba pauguriņa atslāņošanās.Tāpēc akūtā periodā ar sportu nevajadzētu nodarboties, ir vēlamas mērenas sportiskas slodzes,t.i., nepiedalīties vairākās sacensībās pēc kārtas, bet dot atpūtu kāju muskuļiem. Ir jākonsultējas ar fizioterapeitu, lai tas pārbauda iegurņa simetriju. Asimetrisks iegurnīs attālina augšstilba muskuļu piestiprināšanās vietas, kā rezultātā var parādīties sāpes apakšstilba pauguriņā. Ar laiku pauguriņš pārkaulojas un nerada vairs nekādas problēmas.
lilita
2009-11-19
Labvakar.Sakiet lūdzu kur var nop[irkt Kuzņecova adatu paklājiņu - iplikatoru mugurai.Jau sen meklēju.Nevaru atrast.pALDIES.
Atbilde:
2009-11-21
Iplikatoru var iegādāties jebkurā Rīgas aptiekā.
andris
2009-11-16
LABDIEN. GRIBĒJU JUMS PAJAUTĀT ...MAN IR 37 GADI, UN MAN IR IZTEIKTA KRŪŠU DEFORMĀCIJA, VISTAS KRŪTIS, NU LIEKI TEIKT ,KA VISU MŪŽU ESMU AR TO MOCĪJIES..BŪŠU BEZGALA PATEICĪGS, JA ATBILDĒSIET UZ MANU JAUTĀJUMU, VAI IR IESPĒJAMS MANĀ VECUMĀ TO KAUT KĀ SAMAZINĀT, UN CIK TAS VARĒTU MAKSĀT...JAU IEPRIEKŠ PATEICOS
Atbilde:
2009-11-16
Jūsu vecumā samazināt deformāciju neizdosies, bet varēs uzlabot krūšu kaula, ribu kustīgumu. Līdz ar to uzlabosies krūšu kurvī esošo orgānu (plaušu, sirds) funksija.