Jānis
2010-01-23
Jau kādus pārus gadus mocos ar sāpēm elkonī,no sākuma bija sāpes apakšējā daļā,tagad jau sāp arī elkoņa virspuse.Sāpes ir mainīgas,sāp pie un pēc slodzēm un kad sāpes saasinās nevaru iztaisnot līdz galam elkoņa locītavu.Nodarbojos amatieru līmenī ar volejbolu un apmeklēju trenažieru zāli,esmu 37 gadus vecs.Līdz šim esmu apmeklējis ģimenes ārstu,kurš tā arī neko jēdzīgu nepateica.Ir arī brīži kad sāpes tikpat kā nav.
Atbilde:
2010-01-24
Labdien, Jāni! Sāpes elkonī var izraisīt funkcionālas problēmas pleca, elkoņa un plaukstas locītavās, apakšdelma saliecēju un atliecēju muskuļu pārslodze,muskuļu piestiprināšanās vietu mikrotraumatizācija.Veicot aktīvus un pasīvus testus muskuļiem, saitēm un locītavām varēs noskaidrot kura no šīm struktūrām ir pie vainas.
Inga
2010-01-13
Labdien, man labu laiku sāpēja mugura krustos, krūšu rajonā un arī sprandā. Iepriekš gāju pie ģimenes ārsta, diemžēl tas uzskatīja, ka vaina nav nopietna. Tā kā pēdējās divās nedēļās sāpes kļuva neciešamas, devos pie cita ārsta, kurš konstatēja, smagā formā skoliozi. Tika nozīmēts gan masāžas kurss, gan slings utt. Esmu grūtniecības pirmajās nedēļās, sakiet lūdzu - vai visas šīs nozīmētās darbības varu veikt? paldies!
Atbilde:
2010-01-14
Pirmās 12 nedēļas ir jābūt sevišķi uzmanīgai, jo pastāv spontānā aborta risks. Ir jāizslēdz manipulācijas un stingru masāžu muguras lejasdaļai, krustiem un vēderam.
Renāte
2010-01-08
Labdien, cik maksā vizīte Rīgā?
Atbilde:
2010-01-09
Vizīte maksā 20 Ls.
Aiga
2010-01-07
labvakar. vai tas ir normāli, ja zīdainim krakšķ lauli?paceļot bērnu uz augšu vertikāli noskan krakšķis, arī plaukstu un pēdu locītavas krakšķ, tā jau dzimšanas. bērnam ir astoņi mēneši.nerāpo, bet šļūc uz vēdera, bet atsperas tikai ar labo kāju un roku.ne reizi nav stāvējis uz ceļiem.vai nepieciešamas masāžas, lai stimulētu kreiso pusi un rāpošanu?Vai labāk vingrošana? Paldies!
Atbilde:
2010-01-09
Labdien, Aiga! Vispirms zīdaini vajadzētu atrādīt neirologam, lai veiktu pilnu neiroloģisku izmeklēšanu. Masāža un vingrošana var palīdzēt. Ar zīdaiņiem strādāju, pielietojot osteopātisku diagnostiku un ārstēšanu. Iespējams, bērniņam ir bijusi dzemdību trauma, šajā gadījumā var palīdzēt osteopātija.
Jānis
2010-01-06
Sveiki. Regulāri skrienu. Pirms divām nedēļām skrēju orentēšanās sacensībās pa mežu. Nākamajā dienā pamodos ar sāpošu potīti. It kā nekur nesastiepu, neizmežģiju. Nav pampuma. Pēdējo nedēļu smērēju dažādas smēres (Voltaren, fastumgel), lieku saiti, bet nepāriet. Vienkārši ejot nesāp. Visizteiktāk sāp, kad, piemēram, velk apavus un stāv tikai uz sāpošās potītes kājas vai citos specifiskos leņķos. Sāp kājas ārējā pusē zem tā izvirzītā kaula. Kas varētu būt par kaiti? Jau iepriekš paldies!
Atbilde:
2010-01-09
Labdien, Jāni! Ļoti iespējams ir notikusi nobīde vai fiksācija kādam no pēdas kauliem. Ir jāpārbada vai nav fiksācijas ceļa un pēdas locītavu kaulos.
Gunta
2010-01-06
Man ar ultrosonogrāfiju konstatēja hronisku epikondilītu, kā tas ir ārstējams?
Atbilde:
2010-01-09
Epikondilītu izsauc apakšdelma muskuļu hroniska pārpūle, tāpēc vispirms vajadzētu izvairīties no vienveidīgām, ilgstošām kustībām plaukstas locītavā. Otrkārt ir jāpārbauda kakla skriemeļu kustīgums, jo no turienes iet nervi uz roku, tāpat jāatbrīvo atslēgas kauls, 1 riba, pleca, elkoņa un plaukstas locītava.
arvis
2009-12-31
Sweiki! Kādas ir sekas kad ir plīsusi ahileja cīpsla un kas jādara pec tam kad n0onjemts gjipsis pec 2 menešiem! Cik ilgs ir atlabšanas proces? vai būs iespējams paspelet piemeram volejbolu? un pastav risks kad ahileja cipsla var sarauties atrak otreiz?
Atbilde:
2009-12-31
Pēc ģipša noņemšanas ir nepieciešams izstrādāt un mīkstināt rētu, jāatbrīvo un jāmobilizē pēdas kauli, jāpārbauda ceļa, gūžas locītavas, kā arī iegurnis. Augšminētos pasākumus labāk uzticēt veikt fizioterapeitam, viņš arī parādīs kā stiept cīpslu pašam. Rētaudus labi mīkstina ultraskaņa+ speciālas mīkstinošas ziedes. Jo ātrāk uzsāksiet rehabilitāciju, jo ātrāks un labāks būs rezultāts. Ja cīpslu neizstrādā, tad var veidoties kustību ierobežojums pēdas locītavā, t.i., grūtības to atliekt.