Dace
2009-10-27
Labdien!Magnētiskās rezonanses izmeklējmos man atklāja C5-C6 līmenī dorsāla diska trūce gan centrāl,gan vairāk pa keisi ar ietekmi uz nerva saknīti,komprimētas muguras smadzenes.Muguras smadzenes bez izmaiņām izmeklētajā līmenī. Vai man var palīdzēt tikai operatīva iejaukšanās?Izejot rehabilirehabilitāijas kursu varētu būt kāds uzlabojums,bet vai ar to es izbēgšu no operācijas? P.s.vai ir nepieciešama medikamentoza ārstēšana?Paldies.
Atbilde:
2009-11-01
Labdien, Dace! Par medikamentozo terapiju Jums ir jākonsultējas ar savu ārstējošo ārstu. Runājot par rehabilitācijas kursa efektivitāti, tad grūti kaut ko spriest, ja neesat manuāli izmeklēta. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Artūrs
2009-10-17
Sveiki! Problēma ir tāda, jau labu laiku samērā bieži nodarbojos ar sportu - eju uz trenažieru zāli, bet pēdējā laikā pie atsevišķu vingrinājumu izpildes man parādās plecu sāpes (pleci nosacīti "krakšķ" un reti, bet nedaudz sāp). Ko jūs ieteiktu man darīt? Paldies.
Atbilde:
2009-10-18
Labdien, Artūr!Iespējams problēma ir plecu joslas locītavās:krūšu kaula - atslēgas kaula locītavā vai arī atslēgas kaula - lāpstiņas savienojumā, atslēgas kaula - lāpstiņas izauguma saišu saīsinājums utt. To var pateikt ar speciāliem testiem, šo struktūru bobilizēšanai izmanto speciālas tehnikas.
laila
2009-10-09
Labdien. Pusaudzim ir noteikta skolioze. Nu jau ilgāku laiku sūdzas par sāpēm astes kaula apvidū, it sevišķi pēc ilgākas sēdēšanas. Ko Jūs ieteiktu darīt, vai tas ir skoliozes ietekmē? Paldies par atbildi.
Atbilde:
2009-10-12
Labdien, Laila! Sāpes asteskaulā var izraisīt tā fiksācija uz priekšu vai sāniem, kas parasti rodās pēc kritiena, sāpes var izraisīt mugurkaula apvalku sasprindzinājums. Ir jāredz bērns, lai varētu spriest par sāpju cēloni. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts.
Kristīne
2009-10-08
Labdien! 3-4 reizes nedēļā apmeklēju aerobikas nodarbības - Step. Dažreiz jūtu diskomfrtu augštilbos ilgstoši sēžot. Kosmetoloģe norādīja, ka man esot "piedzīti" kāju muskuļi. Ko tas īsti nozīmē un kā ar to cīnīties? Paldies!
Atbilde:
2009-10-08
Jums regulāri pēc aerobikas nodarbības ir jāizstiepj kāju muskuļi, vienas muskuļu grupas stiepšanai ir jāvelta ne mazāk par 20-30 sek. Muskuļu stiepšanu Jums var parādīt fitnesa treneris vai fizioterapeits.
aivis
2009-10-07
Sveiki! Problēma tāda, ka man PAMATĪGI noreiba pēkšņi galva (labi ka bija siena pret kuru atgāzos), un tāda sajūta ka iekšēji galvā vibrētu kaut kas, grūti izskaidrot šīs sajūtas, momentāli uznāca reibonis ar šo vibrācijai līdzīgo sajūtu, un aptuveni pēc 30sec pārgāja, itkā nekas nebūtu bijis, ne slikta dūša, nekas! ?
Atbilde:
2009-10-07
Galva var noreibt strauji mainot ķermeņa pozu, piemēram, no guļus pozīcijas pieceļoties. Jūsu aprakstītais gadījums neizslēdz mazās epilepsijas lēkmi - absansu.
Ieva
2009-10-03
Labdien! Jau ļoti ilgu laiku mocos ar galvassāpēm deniņos. Katru dienu dzeru vismaz 4 tabletes citramonu. Ģimenes ārsts man teica, ka es vienkārši iedomājoties, ka man sāp galva, bet nu nejau gadu... Es vēlētos pārbaudīties. Cik tas maksātu un kas vispār varētu būt par vainu?
Atbilde:
2009-10-03
Labdien, Ieva!Galvassāpēm var būt daudz iemeslu, tie var būt muskuļu savilkumi kakla plecu rajonā, tā saucamie triger punkti, kas dod sāpju izstarojumu uz galvas rajonu. Sāpes var izsaukt pakauša muskuļu savilkums, galvas šuvju fiksācija, kakla skriemeļu bloks utt. Tas ir jānoskaidro ar palpatoru metodi, iespējams Jums būs jāparāda vingrojumu komplekss. Konsultācija maksā 20 Ls, tā ilgst 1 stundu, tālr.29777481 Ar cieņu, fizioterapeits Vadims Puharts
Liene
2009-09-23
Labdien! Sakiet lūdzu, vai jūsu esat pielietojis fizioterapiju vairogdziedzera funkciju traucējumu gadījumā? Interesē, cik lielā mērā šis jautājums ir attīstīts Latvijā. Paldies!
Atbilde:
2009-09-23
Vairogdziedzera funkciju uzlabošanai var pielietot refleksoterapiju, atbrīvojot kakla fascijas un uzlabojot vairogdziedzera asinsriti strādājot ar artērijām.