Jana
2016-02-24
Labdien! Zīdainim (2mēn.) ortopēds ir noteicis diagnozi gūžu displāzija, ārstešana - Pavļika kāpšļi, pagaidām vienu mēnesi. Pēc USG locītavu tips labajā pusē B, kreisajā IIA. Februāra sākumā pirms USG un ortopēda apmeklēšanas bijām arī pie osteopāta (gaidām nākošo vizīti martā, dakterei liels noslogojums). Vai līdz osteopāta nākošajam apmeklējumam un lietojot šos kāpšļūs drīkst apmeklēt arī fizioterapetiu? Kāpšļus lietojam otro diennakti, diskomforts dēļ tiem bija tikai pirmajā naktī, lai arī ortopēds teica, ka bērnam tie nekādas sāpes nerada, izskatās, ka bērniņam sāp kad tos noņemam uz mazgāšanos (raudāšana tieši pašā mazgāšanās procesā, kas pirms tam nebija). Kreiso kājiņu pati ceļ uz augšu arī esot kāpšļos, labo nē. Paldies par atbili jau iepriekš!
Atbilde:
2016-03-09
Jā, fizioterapeitu varat apmeklet, vingrojot kāpslīši ir jānoņem.
Līga
2016-02-22
Labdien!Bērniņam 3gadiņi būs,ir smalkas miesas būves un sver 11kg,ar ēšanu jācīnās,lai paēstu kārtīgi,vai šādā gadījumā Jūs varētu palīdzēt?Zīdainim esot bija bieža pieniņa atgrūšana,vēdera izeja arī bieži ar aizcietējumu!
Atbilde:
2016-03-09
Aizcietējumu varam mēģināt koriģēt, ēstgribu uzlabot nevarēs. Bērna apetīti regulē dienas režīms, fiziskas aktivitātes, ēšanas paradumi un uzturs...
Daiga
2016-02-20
Labvakar, god. Dakter! Vai osteopātija var palīdzēt uzlabot miegu 3,5 mēnešu vecam bērniņam, kurš guļ diezgan caurā miegā, jo īpaši rīta cēlienā no 5:00?
Atbilde:
2016-02-21
Ja, problēma ir mugurkaulā, galvaskausa šuvēs, tad osteopātija varēs palīdzēt. Bieži miega traucējumi šajā vecumā ir saisīti ar režīma neievērošanu, gulēšanas paradumiem...šādos gadījumos ir jāatrisina vispirms augšminētās lietas un tad jāskatās...
Gerda
2016-02-09
Labdien!Ir taada situaacija,ka mans puika ljoti slikti gulj naktiis,ik pa laikam celjas augsha un taa ir katru nakti.Ja piemeeram 21:00 ielieku guleet,tad liidz kaaadiem 23:00 ir pamodies kaadas chetras reizes,un tad ap kaadiem diviem,trijiem,pieciem celjas.Puikam ir gads.Esmu vedusi pie neirologiem,arii pie osteopaata,bet neviens probleemu nav saskatiijis.Puika arii nepienjem citus cilveekus,nav iespeejams kaadam paziistamam bez manis atstaat kaut vai uz paaris stundaam.Beerns kliedz un citiem rokaas nedodas.Varbuut Juus varat kaut ko ieteikt?Liels paldies!
Atbilde:
2016-02-19
Ir jāatbrīvo trijzaru nervs...parasti tas dod miega uzlabošanos. Strādāju, kad bērns sēž mātei klēpī, tad bērns jūtas drošāk un var ilgāk pastrādāt ar galvu...ar bērniem vienmēr var sarunāt :)
Marina
2016-01-24
Labdien! Nezinu ko vel varu darit lietas laba. Esmu gandriz pusotra gada vecas meitinas mamma. Kops piedzimsanas meitina tur noliektu galvinu uz vienu pusi. Esam apmeklejusas vingrosanu pec bobata, peldesanu, masazas, reitterapiju. Nelieli uzlabojumi ir redzami, bet jo lielaka mazina paliek jo grutak ko darit jo atklati proteste. Ka vel es varu palidzet savai mazulitei?
Atbilde:
2016-02-04
Jā, vecums nav viegls, lai strādātu ar bērnu. Bet dažkārt ļoti labi sanāk sarunāt. Lai varētu strādāt ar Jūsu problēmu osteopātiski, rokas kādu laiku būs jātur uz kakla piskuļiem, zem pakauša utt. Bērnam tas nebūs sāpīgi, bet vairāk neierasti. Droši vien problēma ir kaka grozītājmuskulī un tā inervācijā(nospiests nervs). Varam mēģināt, izdomājiet!
Kārlis
2016-01-21
Ilgus gadus mokos ar atviļņa sindromu, regulāri lietoju omeprazolu, uzlabošanās nav.Pēdējā laikā parādījās gremošanas traucējumi, pūšās vēders, sāp pakrūtē ribu malas, sevišķi pēc slēpošanas, nelielu smagumu celšanas. Ir izieta videoendoskopija, fizioloģiskas izmaiņas neatrada. Asins analīzes, aizkuņģa dziedzera analīzes normas robežās.Vai tur nevarētu būt diafragmas problēmas?
Atbilde:
2016-01-22
Atviļņa sindroms var būt izsaukts ar diafragmas problēmu. Atbrīvojot diafragmu, iespējams panākt būtisku pašsajūtas uzlabošanos.Manā mājaslapā Jūs varat izlasīt rakstu, :kā pašam mājas apstākļos atbrīvot diafragmu. Lasīt šeit http://www.fizioterapeits.lv/lv/publications/show/43/ Publikācijas nosaukums: Diafragmas atbrīvošana
Inga
2016-01-14
Sveiki. Man sāp kreisas rokas pirskti un plauksta. Tirpst roka. Kadi javeic vingrinajumi. Arsts teica ka tas varetu but no muguras.
Atbilde:
2016-01-22
Jums vispirms ir jāveic kakla skriemeļu magnētiskā rezonanse, elektromiogrāfija rokai. Ir jāsaprot vai sāpes plaukstā ir izsauc mugurkaula skriemeļu problēma vai muskuļu sasprindzinājums karpālajā kanālā.Pēc izmeklēšanas, kad zināms cēlonis, var nozīmēt vingrojumus.