Mārīte
2009-04-29
sveiki gribeju pajautat.. kadi butu pareizakie plecu joslu iesildisanas vingrinajumi?vai ari kur par to var palasit!
Atbilde:
2009-04-30
Mazu ieskatu var apskatīt video versijā publikācijā - Vingrojumi kaklam, pleciem un rokām.
Agnese
2009-04-17
Manam dēlam ir 15 gadu. Viņš sūdzas par regulārām muguras sāpēm.Uztraucos tādēļ, ka viņa tēvam ir deformēts mugurkauls un arī viņam ap 16 gadu vecumu sākusi sāpēt mugura un mugurkauls sāka deformēties, viņam ir kupris.Baidos, vai tas nav pārmantots arī dēlam.Ko mēs varam darīt, lai būtu droši, ka dēls saglabās savu stalto augumu? Ar cieņu, Agnese.
Atbilde:
2009-04-17
Labdien, Agnese! Vispirms būtu labi uztaisīt mugurkaula rentgenu, lai novērtētu krūšu skriemeļu formu (ķīļveida skriemeļi Šanca - Šeiermana - May slimībai, skriemeļu «krāteri« (Šmorla trūce). Pēc tam jādodās pie fizioterapeita, lai tas novērtē mugurkaulu, krūšu kurvi funkcionāli - skriemeļu, ribu, diafragmas, vidastenes kustīgumu. Fizioterapeits individuāli piemeklēs mobilizējošus, stiepjošus vingrojumus mugurai. Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Aina
2009-04-16
Labdien! Cerībā, ka varēsiet man vismaz kaut ko ieteikt:pēc vairogdziedzera operācijas ir pazudusi balss un grūti elpot, esmu pieteikusies rindā pie foniatra, bet līdz tam ir vēl jāgaida...ko es pati varu darīt lietas labā?
Atbilde:
2009-04-16
Labdien, Aina! Vispirms ir maigi jāizstiepj pēcoperācijas rētu un jāuzlabo kustīgums viscerālajā kakla daļā, tāpat ir jāpastrādā ar vidasteni. Kā pašai pastiept rētu Jums parādīs speciālists, pārējās manipulācijas prasa speciālas zināšanas...Ar cieņu, fizioterapeits Vadims.
Daiga Ozola
2009-04-15
Labdien.Manam dēlam 16.gadi klīniskā diagnoze ;spondiloze torakolumbālā mugurkaula daļā ar lumablģijām,šmolļa trūce,dorsālas disku protrūzijas L2-S1.Gribu zināt vai osteopāta speciālists var līdzēt vai jāmeklē hiropraktors.
Atbilde:
2009-04-15
Osteopātija šajā gadījumā var palīdzēt, bez mugurkaula korekcijas (bērniem mugurkuls tiek koriģēts ar muskuļu enerģijas tehnikām, bez skriemeļu krikšķināšanas),iespējams, būs jāatbrīvo diafragma, gūžas saliecējmuskuļi, apzarnis, jo šīs struktūras stiprinās pie mugurkaula jostas daļas. Tāpat būs jāpārbauda galvas kaulu kustīgums...utt. Parasti, bērniem var pietikt ar 2 - 3 osteopātiskām procedūrām. Ar cieņu, Vadims.
I.P.
2009-04-12
Labdien. Pirms 2 gadiem sāka tirpt pirksti.Uztaisīja rentgenu-diagnoze-kakla skriemeļu spandaloze.pēc masāžām pārgāja. Šogad tās pašas rokas plecs sāka sāpēt. Roku nevar pacelt uz augšu un pie straujām kustībām ir asa sāpe plecā, Vai tā ir tā pati spandaloze vai kas cits?
Atbilde:
2009-04-13
Sāpes, kustību ierobežojumu pleca locītavā var radīt gan sāpju punkti (trigeri) apkārtesošajos muskuļos, gan atslēgas kaula, kakla - krūšu skriemeļu pārejas bloks, gan iekšējie orgāni, rētaudi...utt. Iemeslu var būt ļoti daudz, bet īsto varēs noteikt speciālists, kad viņš Jūs izmeklēs.
Martins
2009-04-08
Labdien, man ir sēdošs darbs, aizdomas, ka kāds sēžas nerva iekaisums. Sakiet, ir kādi vingrinājumi jāpilda? Ar medikamentiem noņemt sāpes? Vai tā vaina dēļ darba var palikt hroniska? paldies jau iepriekš.
Atbilde:
2009-04-08
Labdien,Mārtiņ! Savas aizdomas par sēžas nerva iekaisumu ir jāapstiprina konsultējoties ar neirologu. Iespējams, Jums būs nepieciešams uztaisīt mugurkaula rentgenu, kompjūteru...Ārsts izlems vai Jums ir nepieciešams lietot pretiekaisuma preparātus.Tad ar izmeklējuma rezultātiem jādodās pie fizioterapeita, lai tas funkcionāli izmeklētu Jūsu mugurkaulu, iegurni, muskuļus un veiktu nepieciešamās korekcijas. Fizioterapeits pastāstīs par ergonomiskām pozām,vingrojumiem.
Evita
2009-04-02
Sakiet lūdzu, kādas ir sekas fiziskajai pārslodzei, kas rodas no intensīvas sportošanas [ieaugušam vīrietim (30 gadi). Ar intensīvu sportošanu tiek domāts aktīvatrenažieru zāles apmeklēšana (katru dienu), futbola treniņi 3x nedēļā, hojeks - 3-4x nedēļā, piedevām mēdz būt tā, ka visi šie treniņi var iekrist vienā dienā. Papildus tam - riteņbraukšana, skriešana utt. Cilvēks sūdzas par galvas sāpēm.
Atbilde:
2009-04-02
Fiziskas pārslodzes simptomi: sāpes muskuļos, locītavās, galvasreiboņi, difūzas galvassāpes, miega traucējumi, paaugstināta uzbudināmība, nogurums, pazeminātas sirds darbaspējas, arteriālā hipertenzija.