Sāpes krustos, jostas daļas skriemeļos un simfīzē.
2010-05-30

Šie vingrojumi atbrīvos jostas daļas un iegurņa muskuļus, uzlabos skriemeļu, krusta - zarnu kaula, simfīzees un gūžas locītavu kustīgumu. Vingrojumus var pielietot sekojošām problēmām: rīta stīvums, sāpes muguras lejasdaļā, krustos; sāpes vai diskomforts simfīzē, ceļa locītavās; kustību ierobežojums un diskomforts gūžas locītavās. Profilaktiskos nolūkos  kompleksu var pildīt no rīta un vakarā. Zemāk aprakstītie vingrojumi īpaši var palīdzēt cilvēkiem, kuriem nogurst un sāp muguras lejasdaļa ilgstoši stāvot vai staigājot.

 

 
    

 

1. Sākuma pozīcija: guļus uz muguras, ceļi kopā, pēdas sakrustotas, plaukstas uz ceļiem, gūžu locītavas atiecībā pret horizontālo virsmu saliektas 90° leņķī. Zem galvas var palikt spilvenu.

  • Ar rokām veic apļveida kustību gūžas locītavās pulksteņrādītāja virzienā 2-6 apļus.
  • Ar ceļiem spiež pret plaukstām (4 sekundes) virzienā uz priekšu, rokas notur ceļu spiedienu, neļaujot kājās notikt kustībai. Atbrīvo muskuļu sasprindzinājumu 4 sekundes.
  • Ceļus spiež klāt vēderam (4 sekundes), atbrīvo sasprindzinājumu 4 sekundes.

 

 

 

2. Mainot plaukstu satvērienu, ceļus pievelk tuvāk vēderam. Veic gūžu apļošanu ar rokām, ceļu spiešanu pie sevis un uz priekšu kā tas bija aprakstīts 1. vingrojumā. 

 

 

 

3. Ceļus pievelk pie vēdera. Veic gūžu apļošanu ar rokām, ceļu spiešanu pie sevis un uz priekšu kā tas bija aprakstīts 1. vingrojumā. 

 

 

 

4. Sākuma pozīcija: gūžas saliektas  atiecībā pret horizontālo virsmu  90° leņķī, pēdas sakrustotas, dūres iespiestas starp abām ceļu locītavām.

4 sekundes ar ceļiem saspiež dūres, 4 sekundes relaksācija. Vingrojumu atkārto 2 -3 reizes.

 

 

 

5. Sākuma pozīcija: gūžas saliektas  atiecībā pret horizontālo virsmu  90° leņķī, pēdas sakrustotas, plaukstas novietotas ārpusē abām ceļa locītavām.

4 sekundes ar ceļiem spiež uz āru, 4 sekundes relaksācija. Vingrojumu atkārto 2 - 3 reizes.

 

 

 

Sākuma pozīcija: sēdus, dūres iespiestas starp ceļiem, ceļi saliekti 90° leņķī. 

4 sekundes ar ceļiem saspiež dūres, 4 sekundes relaksācija. Vingrojumu atkārto 2 -3 reizes. 

 
 

 

Sākuma pozīcija: sēdus, plaukstas novietotas ārpusē abām ceļa locītavām, ceļi saliekti 90° leņķī.

4 sekundes ar ceļiem spiež uz āru, 4 sekundes relaksācija. Vingrojumu atkārto 2 - 3 reizes.

 

Rekomendācija: lai nodrošinādu vingrojumu pareizu izpildi un individuālu pieeju katrā konkrētā gadījumā, ir vēlama fizioterapeita vienreizēja konsultācija!