Sejas asimetrija.
2010-04-24

Galvaskausa un mugurkaula formu nosaka sfenobazilārās sinhondrozes kustību paterns. Sfenobazilāro sinhondrozi veido ķīļveida kaula aizmugurējā virsma un pakauša kaula bazilārā daļa. Šo savienojumu var salīdzināt kā divus skriemeļus, kuriem pa vidu ir "disks". Šis savienojums atrodās galvaskausa pamatnes vidējā daļā. Sinhodroze saglabājas 20 - 25 gadu vecumam, vēlāk tā pārkaulojas, saglabājot savu kustīgumu.

Sinhodrozes kinētiskā disfunkcija rada ķīļveida un pakauša  kaulu stāvokļa adaptāciju, kas ietekmē galvaskausa sejas kaulu formēšanos, mugurkaula fizioloģiskos izliekumus un struktūru, kas nākotnē bērnam var radīt mugurkaula skoliotisku deformāciju.

Sfenobazilārā savienojuma disfunkcija izmaina galvaskausa formu, veidojas asimetriska seja, var parādīties dažādas sūdzības.

 

Trulas galvassāpes, sinusīti, rinīti, sāpes muguras lejasdaļā, muguras lejasdaļas un krustu vājums, endokrīnie traucējumi, tālredzība, slēpta alerģija.


 


 
 

Skoliotiska mugurkaula deformācija, stipra migrēna, astma, sinusīti, endokrīni traucējumi, sāpes mugurkaula kakla un jostas daļā, sāpju sindromi, disleksija,uzvedības traucējumi, alerģija, iekšēja konflikta sajūta.

 

 

Kakla augšējo skriemeļupalielināts kustīgums, zobu oklūzijas nepietiekamība, apakšžokļa locītavas disfunkcija, 

 

       

 

Hroniskas sāpes, galvassāpes un migrēnas, dzirdes traucējumi, zobu oklūzijas nepietiekamība, depresija, traucētas acu kustības un redzes traucējumi, grūtības mācīties, disleksija, endokrīni traucējumi.

 

 

Lai novērstu augšminētās problēmas ir jāpārbauda galvaskausa šuvju kustīgums, kaulu blīvums un membrānu elasticitāte. Pieaugušam cilvēkam izmainīt galvaskausa formu vairs nevar, bet var uzlabot galvaskausa kaulu un membrānu kustīgumu. Tas mazinās galvas kaulu radīto spiedienu uz nerviem un uzlabos venozo un arteriālo asinsriti.