Sāpes asteskaulā
2010-04-04

Sāpes asteskaulā var izraisīt: kritieni uz sēžas -  slēpojot, slidojot , braucot ar snovborda dēli, kad asteskauls pārlieku atliecās uz priekšu; asteskaula mikrotraumatizācija - ilgstoša brauksana ar velosipēdu, automašīnu, jāšana ar zirgu, dzemdības, kad asteskauls tiek pārlieku atliekts uz aizmuguri; ilgstoša statiska slodze - sēdēšana uz cietas virsmas, pusguļus poza. 

Sāpes asteskaulā var arī izrisīt hemorroīdi, anālās atveres plīsumi, ginekoloģiskas un uroģenitālas sistēmas saslimšanas.

Stiepjot un atbrīvojot sēžas muskuļu piestiprināšanās vietas pie asteskaula var mazināt sāpes asteskaulā. 

 Sēžas muskuļu stiepšana guļot uz vēdera.

Pozīcija guļus uz vēdera, pēdas pagriež uz iekšu (tā labāk atbrīvojas sēžas muskuļi) pirkstus novieto gar  asteskaula sānu malām, apkārt esošos audus iestiepjot nedaudz uz leju un sānis. Pēc  ieelpas  aiztur gaisu, sasprindzina sēžas muskuļus tos satuvinot 4 - 6 sek, vienlaicīgi radot pretestību šai kustībai. Izelpojot muskuļus atslabina, pirksti pastiepj apkārtējos audus sānu virzienā. Vingrojumu atkārto līdz palpatori apkārt esošie audi atbrīvojās.

center>

 

 

 

Sēžas muskuļu stiepšana guļot uz muguras.

Pozīcija guļus uz muguras, pirkstus novieto gar asteskaulu. Saliecot kājas gūžās un ceļos klāt pie krūšu kurvja, tiek papildus iestiepti sēžas muskuļi. Pirksti gar asteskaulu esošos audus stiepj sānu virzienā, pozīciju notur 4 - 6 sek, vingrojumu atkārto vairākas reizes.

 

 

Ar bultiņām parādīta vieta gar asteskaula sānu malām, kur novietot pirkstus, lai veiktu sēžas muskuļu piestiprināšanās vietu atbrīvošanu un stiepšanu.

 

 

Ja šie paņēmieni nepalīdz, tad vēlams griezties pie speciālista, lai varētu veikt iegurņa diafragmas, iegurņa saišu atbrīvošanu, krusta un zarnu  kaulu, skriemeļu korekciju citu struktūru atbrīvošanu, kas var uzturēt astes kaula disfunkciju.