Pēdu likšana uz iekšu jeb "lāča" gaita ir ļoti izplatīta bērnu vidū, tā ir otra biežākā vecāku sūdzība pēc mugurkaula deformācijas un stājas traucējumiem. Visbiežāk šādu gaitu novēro līdz trijiem gadiem, bet tā var saglabāties arī līdz 8 gadu vecumam. Kas izsauc "lāča" gaitu bērnam.
Augšstilba kaula savērpe jeb torsija - augšstilba kakliņa un locītavas galviņas pagriešanās attiecībā pret distālās daļas frontālo plakni. Piedzimstot gūžas kakliņš veido 40° leņķi jeb gūžas locītavas galviņas anteversiju, kura pakāpeniski samazinās līdz pieauguša cilvēka normai - 10° anteversijai, šis process var turpināties līdz 9 gadu vecumam. Anteversijas pakāpe nosaka gūžas kaula, pēdas iekšējās rotācijas lielumu
Šo bērnu gaita ir neveikla, tie bieži krīt un paklūp, mīl sēdēt w - pozā, no kuras pēc iespējas vajadzētu izvairīties, jo tāveicina gūžas locītavas iekšējo rotāciju. 99% gadījumu bērnam sasniedzot pusaudža vecumu anteversijas leņķis samazinās un pēdas gaitas laikā vairs netiek liktas uz iekšu.
Apakšstilba kaula savērpe jeb iekšējā torsija, kas kombinējas ar o kājas deformāciju. Līdz 3 gadu vecumam stāvoklis normalizējas, apakšstilba lielkauls ieņem ārējās torsijas 20 - 30° pozīciju.
Pēdu likšanu uz iekšu rada pēdas kaulu nepareizs stāvoklis - metatarsālo kaulu addukcija jeb nobīde uz iekšu.
Fizioterapeits izvērtēs Jūsu bērnu un noteiks vai pēdu likšana uz iekšu nāk no gūžas locītavas, apakšstilba vai pēdas. Praksē pielietoju tehnikas, kas atbrīvo kājas kaulu sasprindzinājumu, uzlabo kustīgumu mīkstajos audos, līdzsvaro iegurni un mugurkaulu. Tas var paātrināt gaitas uzlabošanos un organisma paškorekcijas procesus.