Krūšu kaula deformācija bērniem.
2009-10-04

Iedzimtās krūšu kurvja deformācijas ir ir ķīļveida jeb t.s. vistas krūtis, piltuvveida jeb t.s. kurpnieka krūtis. Ķīļveida krūtīm raksturīgs uz priekšu izvirzīts krūšu kauls (krūškurvja diametrs priekšas—muguras virzienā lielāks nekā sānu virzienā), piltuvveida krūtīm raksturīgs piltuvveida iedobums krūšu kaula apvidū. Krūšu kaula deformācija biežāk sastopama astēniskiem bērniem, kas progresē straujas augšanas periodā 5 - 7 un 11 - 15 gadu vecumā. Izmaiņas krūšu kaulā var radīt jūtamu kosmētisku defektu priekšējā krūšu daļā, bieži to pavada mugurkaula deformācija, piem.,skolioze. Tāpēc ir svarīgi profilaktiski atrādīties fizioterapeitam, lai varētu laicīgi konstatēt izmaiņas bērna kustību balsta aparātā un varētu veikt nepieciešamos profilaktiski - ārstnieciskos pasākumus. 

 

Krūšu kurvja deformācijas veidi

 

       

   Piltuvveida - kurpnieka krūtis                Ķīļveida - vistas krūtis        

 

Krūšu kaula deformāciju cēloņi: iekšējo un ārējo teratogēno faktoru iedarbība krūšu kaula veidošanas periodā bērnam atrodoties mātes organismā; diafragmas kājiņu attīstības defekts.

Gadījumā, ja ir liela krūšu kaula deformācija, tad tas var izsaukt sirds un plaušu nobīdi,  veidojas paradoksāls elpošanas tips, kas traucē arteriālo asiņu piesātināšanos ar skābekli, kā rezultātā maziem bērni var bieži slimot ar plaušu - bronhu saslimšanām. Pusaudži var sūdzēties par sirdsdarbības traucējumiem.