Sāpes pakausī, ārstēšana un profilakse.
2009-09-13

Ja saīsinās vai tiek pārstiepti pakauša muskuļi, tad var parādīties stipras galvassāpes, kas pastiprinās saliecot vai atliecot galvu, noliekot pakausi uz spilvena. Sāpes var izstarot uz kaklu un deniņu rajonu. Pakauša muskuļu sasprindzinājums var izsaukt vertebrālās artērijas spazmu, kas izsauc cirkulatoras smadzenīšu problēmas ar sekojošiem simptomiem: galvasreiboņiem, troksni ausīs, dzirdes traucējumiem.

Profilakse un ārstēšana.

Ir svarīgi, lai pakauša un kakla muskuļi atrastos siltumā. Būtu vēlams nēsāt džemperi ar augstu apkakli vai šalli. Vējainā laikā uzlikt kapuci. Jāizvairās no situācijām, kad ilgstoši jātur galva atliekta,piem., sēžot pie datora vai saliekta uz priekšu, piem., lasot grāmatu gultā, atspiežot pakausi pret spilvenu, veicot dažādus rokdarbus. Citādi pakauša muskuļi tiek sasprindzināti un pārstiepti. 

Var veikt aktīvu pakauša muskuļu stiepšanu:

1. Apsēžas ar taisnu muguru, ievelk zodu tā, lai iztaisnotos kakla daļa

 

 

2. Noliec zodu uz leju, līdz sajūt iestieptos pakauša muskuļus.

 

 

3. Lai pastiprinātu stiepjošo efektu ar rokām apķer pakausi un lēnām galvu liec uz leju, sāniem, rotē to, lai atrastu sasprindzinātās zonas un uzmanīgi tās izstieptu. Stiepšanu var veikt dušā, lejot ūdens strūklu uz kakla daļu, tādā veidā veicinot ātrāku kakla muskuļu atbrīvošanos.

 

 

2 variants stiepšanai

Noguļās pozīcijā uz muguras. Uz 3 - 5 cm biezas grāmatas uzliek pakausi tā, lai pakauša apakšējā mala būtu brīva. Šādi relaksējoties guļ 5 - 7 min

 

 

Ja procesu grib paātrināt, aktīvi ievelk zodu, veic dziļu ieelpu un notur to maksimāli ilgi.

 

 

Pēc stiepšanas ir jāveicaktīvas kustības kakla daļā, tās var apskatīt šeit.

Ja augšminētie stiepšanas paņemieni 3 dienu laikā nedod vēlamo efektu, tad būtu vēlams konsultēties ar fizioterapeitu.