Mugurkaula deformācija, jeb kā pareizi sēdēt pie datora.
2009-05-09

 Mūsdienās bērni pavada daudz laika pie datora. Vecāki, pavērojiet kā viņi sēž vai varbūt guļ, strādājot ar datoru! Cik simetriska ir viņu plecu josla, galvas pozīcija, mugurkauls, iegurnis. Ziniet, nav sliktas vai labas pozas sēžot pie monitora, problēmas sākas tad, kad bērns atrodas šādā asimetriskā pozīcijā ilgstošu laiku (ilgāk par 20 min). Ar laiku tas var radīt neatgriezeniskas problēmas mugurkaulā - skoliozi, krūšu skriemeļu kifozi, ribu un krūšu kaula deformācijas, uz priekšu izvirzītu kaklu, funkcionāli dažādu kāju garumu. Var parādīties dažādas problēmas  gremošanas sistēmā - aizcietējumi, sāpes vēderā, apetītes trūkums, vēdera uzpūšanās,  elpošanas sistēmā - bieži bronhīti, ātrs nogurums pēc fiziskas slodzes. Sevišķi ātri mugurkaula deformācija var parādīties, kad bērns sāk strauji augt, vecumā no 5 - 7  un 9 - 13 gadiem. Šinī vecuma posmā būtu vēlams apmeklēt 2 reizes gadā fizioterapeitu, lai veiktu stājas profilaktisku apskati. Ja nepieciešams, fizioterapeits veiks bērnam mugurkaula korekciju, muskuļu tonusa līdzsvarošanu. Savā darbā izmantoju galvenokārt osteopātiskas korekciju, tā ir maiga iedarbība uz kustību balsta aparātu, iekšējiem orgāniem, galvas kauliem. Šī metode nerada  diskomfortu bērnam un ir pielietojama jebkurā vecumā. Pēc korekcijas var pielietot fizioterapiju - tiek individuāli piemeklēti muskuļus nostiprinoši, stiepjoši vingrojumi. 

Cienījamie vecāki, zemāk varat aplūkot pozas, kas var veicināt mugurkaula deformāciju. Ja pamanāt bērnam stājas asimetriju, griežaties pie speciālista, jo laicīgi diagnosticēta mugurkaula deformācija ir novēršama.

 

 

    

Zem sēžamvietas palikta kāja. Rezultātā veidojas skoliotiska mugurkaula deformācija, asimetrisks iegurnis. Taburetes vietā ir jābūt krēslam ar atzveltni un elkoņu balstiem.

 

Monitors ir novietots kreisajā pusē (tam ir jāatrodas pretī sēdētājam). Veidojas skoliotiska mugurkaula deformācija ar skriemeļu rotāciju, kā arī asimetriska plecu josla. 

 

Atbalsts uz mugurkaula krūšu daļas. Palielinās krūšu kifoze (apaļa mugura), uz priekšu izvirzās pleci un kakla daļa.

 

Pievilkts celis. Tas rada iegurņa asimetriju (kreisā zarnu kaula aizmugurējo rotāciju), kreisās kājas funkcionālu saīsināšanos, mugurkaula jostas un krūšu daļas pastiprinātu kifozēšanos.

 

Pārāk augsts galds vai zems krēsls. Veidojas uz priekšu izvirzīts kakls, sapringst plecu joslas muskuļi, saīsinās gūžas saliecēji.

 

Zems galdiņš. Uz priekšu izvirzīts kakls un pleci, saīsinās gūžas saliecēji.

 

Darbs ar datoru uz grīdas, turku pozā. Sakumpusi mugura, uz priekšu izvirzīti pleci un kakls.

 

Darbs ar datoru guļus uz sāniem. Mugurkaula skoliotiska deformācija, asimetriska plecu josla.