Zarnu kolikas zīdaiņiem.
2009-04-10

 Zarnu kolikas ir bieža parādība bērniem zīdaiņa vecumā. Pēc statistikas to var novērot katram ceturtajam zīdainim.Zarnu kolikas simptoms ir ilgstoša zīdaiņa raudāšana, kas  ilgst līdz pat 3 stundām un var turpināties vairākas nedēļas un mēnešus. Ārsti zarnu kolikas izskaidro ar zīdaiņa kunģa - zarnu darbības traucējumiem, nenobriedušu gremošanas sistēmu, tranzistoru disbakteriozi.

Zarnu kolikas zīdaiņiem osteopātijā  tiek saistīta ar dzemdību traumu, kas izmaina audu ritmu, izsauc galvaskausa deformācijas, smadzeņu apvalku sasprindzinājumu un hipoksisku nervu sistēmas bojājumu.

Bērna galva un augšējie kakla skriemeļi dzemdību laikā saņem mehānisku spiedienu ejot cauri dzemdību ceļiem. 

No osteopātiskā viedokļa traumatiskas ir ilgstošas dzemdības, priekšlaicīga augļūdens izlīšana un kā sekas ilgstoša augļa bezūdens periods, zīdaiņa galvas saspiešana dzemdību laikā, dzemdību stimulācija (peridurāla stimulācija), ātras dzemdības.

Dzemdību traumas simptomi: zarnu kolikas, auss infekcijas, zīšanas un rīšanas traucējumi, barības atgrūšana un vemšana.

Zarnu koliku cēlonis bieži ir pakauša kaula (pakauša kaulu kondiļu, 2 zīm) un galvas pamatnes kaulu (deniņu kaula pakauša šuve, jugulārā atvere, 1 zīm) kompresija. Caur šīm struktūrām iet  nervi, kas atbild  par gremošanas sistēmas normālu darbību (klejotājnervs - tā kairinājums izsauc pastiprinātu siekalu izdali un gļotu sekrēciju, bronhu un trahejas spazmu, paaugstinātu tonusu un spastiku gremošanas sistēmā; mēles - rīkles un zemmēles nervs regulē zīšanas un rīšanas funkcijas.

 

 

 

Lai uzlabotu bērna pašsajūtu, vecāki var veikt vēdera masāžu. Masāža palīdzēs gāzēm vienmērīgi sadalīties pa zarnu traktu un izvadīties ārā, tādējādi mazinot spiediena sajūtu zarnu sieniņā, kas rada sāpes un diskomfortu bērnam. Uzspiežot šeit, atradīsiet video kā pareizi veikt masāžu zīdainim. Ja, tomēr masāža nedod jūtamu efektu, tad būtu vēlams pielietot osteopātisku ārstēšanu. 

Osteopātiska zīdaiņu ārstēšana var palīdzēt, ja novēro neregulāru vēdera izeju (normā vēdera izeja ir pēc katras barošanas, bet ne retāk kā 2 -3 reizes diennaktī), zīšanas traucējumus, barības atgrūšanu, vēdera uzpūšanos, paaugstinātu muskuļu tonusu.