Nieru noslīdējums.
2009-03-28

Nieru ptozes simptomi: diskomforta un smaguma sajūta vēdera lejasdaļā, kas pastiprinās ieelpā vai pie vēdera sasprindzinājuma; dziļa diskomforta sajūta vēderā apmēram 15 min pēc šķidruma uzņemšanas, sevišķi, ja tika dzerts daudz un ātri; ciešu jostu nepanesība, priekšroka tiek dota platām jostām; pašsajūtas pasliktināšanās dienas beigās vai pēc ilgstošas slodzes; muguras sāpes, kas parādās tūlīt pēc pamošanās un pāriet pēc 10 - 30 min. Sāpes atgriežās otrā dienas pusē un pret vakaru tās var palikt neciešamas. Sāpes pāriet 10 min laikā pēc nogulšanās; neliels diskomforts gūžu un ceļu locītavās, kas izpaužās ar pastiprinātu jūtību vai nejūtību, šīs sajūtas dienas garumā var pastiprināties; išiass kā sekas hroniski sasprindzinātai jostas daļas muskulatūrai; paaugstināts arteriālais spiediens; nepatīkamas sajūtas vēderā pēc noteiktu produktu apēšanas (marinēti gurķi, skābi kāposti, trekna barība); grūtības ilgstoši noturēt uz augšu paceltas rokas; noliecoties uz priekšu rokas tiek turētas uz kunģa vai apakšējām ribām; klepojot un šķaudot tiek saliekta ipsilaterālā gūža.

Nieru ptozes biežākie cēloņi: straujš svara zudums; depresija un citi faktori (slimības, zāles), kas ietekmē audu tonusu; sēdošs dzīvesveids un nelabvēlīgi darba apstākļi (stāvošs vai sēdošs darbs visas dienas garumā); ilgstoša atrašanās ceļā (lidmašīnā vai automobīlī); pēcoperāciju rētaudi, vēdera atonija; urīnceļu hroniskas infekcijas, nierakmeņi; hronisks klepus, stipras vibrācijas; palielināta akna; kritieni uz asteskaula, ribām, plaušu saslimšanas, diafragmas vājums; dzemdes retroversija.

Lūk daži efektīvi paņēmieni nieres ptozes korekcijai:

Sāk. poz. - guļus uz muguras, kājas saliektas ceļu locītavās, abas plaukstas saliktas "laiviņā" uz vēdera nabas līmenī (ja niere ir noslīdējusi, tad nedaudz zemāk), iegremdējot plaukstas vēderā var sajust blīvu veidojumu, tā būs nieres priekšējā virsma, apakšējais pols. Izelpas laikā plaukstas maigi virzam virzienā uz augšu un viduslīniju. Ieelpas laikā noturam sasniegto pozīciju. Nākošas izelpas laikā vēlreiz virzam nieres apakšējo polu uz augšu. Procedūru atkārto 5 - 10 reizes. Efekta palielināšanai zem iegurņa paliek salocītu segu, lai sēža būtu augstāk par galvu.

 

            

 

Sāk. poz. - guļus uz muguras, kājas saliektas ceļu locītavās. Viena plauksta  "laiviņā" uz vēdera priekšējās virsmas nabas līmenī, otra uz ceļa koriģējamās nieres pusē. Aiztur gaisu ieelpā un spiež celi pret plaukstu 3 - 4 sek, tā, lai nenotiktu kustība, bet būtu tikai muskuļu sasprindzinājums. Izelpojot atbrīvojamies un ar plaukstu virzam nieri virzienā uz augšu un viduslīniju. Procedūru veic lēnām, 5 - 10 reizes minūtē.

 

 

 

 

Sāk. poz. - guļus uz muguras, zem iegurņa salocīta sega, ceļi saliekti. Pretējās puses roka tur ceļa locītavu, koriģējamās nieres puses roka "laiviņā" zem nieres apakšējā pola. Saliecot, pievelkot, atvelkot un rotējot gūžas locītavu, ar otru roku izelpā maigi stumjam nieri uz augšu.

 

          

 

Ja nav iespējams atgulties, tad darbā var veikt nieres mobiliāciju sēdus pozīcijā.

Sāk.poz. - sēdus pozīcija. Abas plaukstas "laiviņā" novietotas nabas līmenī, mugura nedaudz noapaļota. Izelpas laikā iztaisnojam muguru un rotējam ķermeni pretējā virzienā no koriģejamās nieres.

 

           

 

Pirms uzsāk noslīdējušas nieres paškorekciju ir jāpārliecinās vai nav nierakmeņu vai akūtas nieru saslimšanas. Šādos gadījumos šo tehniku izpilde nebūtu vēlama. Pirms uzsākt kaut ko darīt patstāvīgi būtu vēlama vienreizēja konsultācija pie fizioterapeita, kurš pārvalda viscerālās tehnikas, lai nodrošinātu šo tehniku pareizu izpildi.