Muguras sāpes grūtniecības laikā.
2009-03-14

Muguras sāpes, dedzināšana un smaguma sajūtu kuņģa rajonā, kāju tūska - tās ir biežākās sūdzības grūtniecības laikā. Visiem šiem it kā savstarpēji nesaistītiem simptomiem var būt viens kopīgs iemesls – diafragmas sasprindzinājums.
 Diafragma ir liels, kupolveida muskulis, kas atdala krūšu dobumu no vēdera dobuma, tā ar kājiņām ir stiprinās pie mugurkaula. Diafragmai ir galvenais ieelpas muskulis, ieelpas laikā tā nolaižas uz leju (plaušas izplešas), izelpas laikā - paceļas uz augšu (plaušas saraujas).
 Attīstoties auglim, dzemde paliek lielāka, tā sāk spiest uz aknām, kuņģi un diafragmu, ceļot tos uz augšu. Ieelpas laikā diafragma pilnībā nenolaižas, tāpēc diafragmas kājiņām netiek dota iespēja atslābt. Šī iemesla dēļ agri vai vēlu parādās sāpes mugurā. Piedevām plaušas nespēj pilnvērtīgi izplesties, tas izraisa aizdusu (īpaši, guļot uz muguras).
Sasprindzinātā diafragma var radīt barības vada trūci, nospiest klejotājnervu kā rezultātā rodas spiedoša sajūta, slikta dūša, dedzināšana un atraugas.Diafragmas sasprindzinājums var izraisīt arī apakšējās dobās vēnas spazmu. Tas var veicināt tūsku un varikozo vēnu saslimšanu.
Vislabāk osteopātisko ārstēšanu sākt jau laicīgi. Apsveicami, ja sieviete jau pirms grūtniecības apmeklē speciālistu, šādi sevi sagatavojot nākamajai grūtniecībai un dzemdībām. Ja sievietei jau ir parādījušās sāpes, ārstēšanu (tajā skaitā arī diafragmas atbrīvošanu) var veikt jebkurā grūtniecības periodā.
Diafragmas atbrīvošanas process nerada nepatīkamas sajūtas, speciālists izmanto maigas, saudzējošas tehnikas, kas atjauno kustīgumu nospazmētajos audos. Pēc procedūras pazūd galvas reiboņi, galvassāpes, aizdusa, dedzināšanas sajūta kuņģī, smaguma un sāpju sajūta mugurā.